Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru predstavilo model Crosstrek, nástupcu crossoveru XV

Subaru používalo názov Crosstrek na mnohých trhoch a s príchodom tretej generácie len zjednotí názov pre všetky trhy.
Subaru predstavilo model Crosstrek, nástupcu crossoveru XV

Začiatkom septembra Subaru oznámilo premiéru nového crossoveru a náš tip, že nám predstaví novú generáciu modelu XV, sa ukázal ako správny. S príchodom tretej generácie sa však už rozlúčime s názvom XV a budeme si musieť zvyknúť na meno Crosstrek. Subaru tento názov používalo na mnohých trhoch a teraz to už bude platiť na všetkých.

Tretia generácia modelu XV, po novom Crosstreku neprináša na pohľad revolučné zmeny. Dizajn sa mení minimálne a skôr by sme preto použili výraz facelift, aj keď Subaru tvrdí, že ide o novú generáciu.

Vpredu dostal Crosstrek väčšiu masku, tenšie svetlomety, nové hmlové svetlá a redizajnom prešiel aj nárazník. Nové svetlá a prepracovaný nárazník nájdeme aj vzadu. Okrem toho ešte dizajnéri zväčšili plastové časti na blatníkoch.

Väčšie zmeny sa udiali vo vnútri. Zachované ostali analógové ukazovatele na prístrojovej doske, na druhej strane fyzických tlačidiel je menej. Dotykový panel narástol na úkor panelu na ovládanie klimatizácie. Dotykový displej má teraz uhlopriečku 11,6-palca a prebral funkciu ovládanie klimatizácie.

O pohon sa postará motor 2,0 l e-Boxer, ktorý bude spolupracovať s CVT prevodovkou. Chýbať nebude ani pohon všetkých kolies AWD. Očakávať vraj máme svižnejšiu jazdu a menej vibrácií a hluku. Ďalšie parametre si Subaru zatiaľ necháva pre seba. Na fotografiách môžeme vidieť japonskú špecifikáciu, európsku spoznáme pravdepodobne v budúcom roku a na naše cesty sa novinka môže dostať zrejme až v roku 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní