Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru predstavilo nové SUV Ascent s tromi radmi sedadiel

Novinka z dielne Subaru môže byť v sedem, alebo osemmiestnej konfigurácii. Vozidlo má ponúknuť komfort, bohatý vnútorný priestor a aj veľmi slušný výkon. Svojím zameraním mieri na mladé rodiny.
Subaru predstavilo nové SUV Ascent s tromi radmi sedadiel

Subaru sa s novým SUV Ascent zameralo na vnútorný priestor a mladé rodiny. Nový model bude ponúkaný v sedem alebo osemmiestnej konfigurácii. V prípade nižšieho počtu miest bude v druhom rade dvojica sedadiel s veľkým priestorom medzi nimi. Hlavný prínos to má v uľahčení nastupovania a vystupovania z tretieho radu. 

Subaru Ascent
Subaru

 

V prípade osemmiestnej konfigurácie je druhý rad vybavený trojmiestnou lavicou. Už v základnej výbave ponúkne Subaru Ascent trojzónovú klimatizáciu, 6,9-palcový dotykový displej (najvyššia výbava má 8-palcový displej), systém EyeSight s automatickou núdzovou brzdov a asistentom pre udržanie auta v jazdnom pruhu, ale aj Auto Vehicle Hold – funkciu, ktorá zadrží vozidlo na jednom mieste bez toho, aby šofér musel stáť na brzdovom pedáli. Najmä majitelia áut s automatickou prevodovkou dokážu takúto funkciu oceniť.

 

zdroj: Subaru

Subaru Ascent bude k dispozícii výlučne s CVT prevodovkou, s možnosťou manuálneho radenia ôsmich virtuálnych prevodových stupňov. Prevodovka bude spojená s novým boxer motorom s objemom 2,4 l. Automobilka sľubuje minimálne rovnakú akceleráciu, ako dosahujú vozidlá so šesťvalcovým motorom s objemom 3,5 l. Pomôcť mu v tom má výkon 194 kW a krútiaci moment 375 Nm. 

S predajom Subaru Ascent sa začne v lete 2018 a predpokladaná základná cena začne niekde okolo úrovne 30-tisíc eur. Vyrábať sa bude v USA a primárnym cieľom Subaru sú v tomto prípade trhy v Severnej Amerike. V Európe sa nové SUV pravdepodobne neobjaví.

Tagy

Pokračovať v čítaní