Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru predstavilo Outback v drsnejšej verzii Wilderness

Otázkou je, či sa úprava Wilderness dostane aj do Európy, keďže ide o projekt z dielne Subaru of America.
Subaru predstavilo Outback v drsnejšej verzii Wilderness

Len včera sme informovali o príchode nového Subaru Outback do Európy, v Amerike medzitým predstavili novú a drsnejšiu verziu Wilderness. V tomto prípade nie sú zmeny len o vzhľade, ale aj o funkčných vylepšeniach. Subaru urobilo viacero úprav, ku ktorým mnohokrát pristupujú majitelia po kúpe "obyčajného" Outbacku.

Vzhľad nárazníkov sa zmenil nielen kvôli zvýšeniu ochrany, ale aj kvôli zlepšeniu nájazdových uhlov v teréne. Zmenená je maska chladiča a nový tvar majú hmlové svetlá. Stred kapoty je teraz z čierneho matného materiálu. Na viacerých miestach vozidla nechýba nápis "Wilderness".

Z funkčných zmien je v teréne podstatné zvýšenie podvozka, teraz je podvozok 241 mm nad zemou. Upravený bol aj zadný diferenciál s novým prevodovým pomerom. Pre lepšie schopnosti v teréne Subaru modifikovalo aj prevodovku Lineatronic CVT.

Vo vnútri je Outback Wilderness skôr o lepšej výbave a kvalitnejších materiáloch. Z praktického hľadiska potešia gumové koberčeky. Nová verzia Outbacku sa stále nemôže zďaleka porovnávať s pravými off roadmi, ale výrazne sa posúva od dnešných na cestu zameraných SUV. Otázkou je, či sa úprava Wilderness dostane aj do Európy, keďže ide o projekt z dielne Subaru of America.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní