Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru zvoláva chybné vozidlá, deviatim zákazníkom vymení auto za nové

Meniť vozidlá kus za kus pri zvolávacej akcii nie je bežné, ale nedeje sa tak prvýkrát. Subaru k takémuto riešeniu zrejme pristupuje pre malý počet dotknutých vozidiel a závažnosť chyby.
Subaru zvoláva chybné vozidlá, deviatim zákazníkom vymení auto za nové

Subaru len nedávno predstavilo model Ascent, predávaný v USA. Veľké SUV, ktoré odvezie až sedem pasažierov začalo schádzať z liniek 13. júla a už musí zvolať do servisu prvých 293 vozidiel. Za vážnym nedostaktom je výrobná chyba. Podľa Consumer Reports sa za celým problémom schovávajú zle naprogramované zváracie roboty. Výsledkom je, že niektoré zvary na B-stĺpiku nie sú a vozidlo má nižšiu tuhosť karosérie. Problém by mohol nastať pri havárii, kde by hrozilo vyššie riziko zranenia posádky.

Subaru Ascent
Subaru

Subaru problém objavilo pri inšpekcii 21. júla a okamžite chybu odstránilo. Z 293 vozidiel, vyrobených medzi 13. a 21. júlom, sa len deväť dostalo k zákazníkom. Ostatné sú u dílerov, v skladoch, alebo sú akurát prepravované na miesto určenia. Našťastie za tak krátky čas nebola hlásená žiadna nehoda modelu Ascent a deviatim dotknutým zákazníkom Subaru vozidlo vymení za nové. Výmena kus za kus nie je bežná, ale nedeje sa tak prvýkrát. Podľa portálu Casrscoops boli už v minulosti vymenené za nové vozidlá Jaguar XF a podobne postupoval aj Volkswagen pri modeloch Eos, Golf, GTI, Passat, Tiguan a Touareg.

Tagy

Pokračovať v čítaní