Autosuv.sk

Novinky SUV

SUV Ferrari Purosangue sa konečne ukázalo s vlastnou karosériou

Ferrari doteraz ukrývalo techniku nového SUV pod karosériu Maserati Levante. Teraz sa už Purosangue ukázalo zrejme s vlastnou karosériou, je však poriadne zamaskovaná.
SUV Ferrari Purosangue sa konečne ukázalo s vlastnou karosériou Foto: Varryx/Youtube

Videá s maskovaným prototypom prvého SUV značky Ferrari sa objavujú pravidelne. Doteraz však Ferrari ukrývalo novú techniku modelu Purosangue pod karosériou Maserati Levante. Teraz už vstupuje do záverečnej fázy testov a na cestách sa Purosangue ukazuje so svojou vlastnou karosériou.

Slovo ukazuje zďaleka nevystihuje realitu, keďže prototyp je dôkladne maskovaný. Auto je doslova odeté do čierneho "kabátu" s množstvom vypchávok, ktoré nám bránia rozpoznať dizajn vozidla. Na prvý pohľad Purosangue ani nepripomína SUV, ale skôr hatchback s vyšším podvozkom, ako sme v prípade Ferrari zvyknutí.

Klesajúca línia strechy nám zároveň naznačuje, že priestorom vzadu asi nový model neohúri. Aj tak pôjde zrejme o najpraktickejšie Ferrari v ponuke. O pohon sa určite postará aj elektrifikovaná jednotka, keďže v novembri minulého roka bol prototyp Purosangue zachytený na videu bez zvuku spaľovacieho motora.

Otázkou je, či Ferrari počíta aj s použitím dvanásťvalcového motora. V každom prípade bude nové SUV poriadne výkonné (menej ako 700 k neočakávame) a výrazným spôsobom zvýši predaje značky. Podobným príkladom z minulosti je Lamborghini so svojím SUV modelom Urus. Oficiálne predstavenie sa uskutoční niekedy v lete tohto roku.

Zdroj: Varryx/Youtube

Tagy

Pokračovať v čítaní