Autosuv.sk

Novinky SUV

SUV Ferrari Purosangue zachytili na domácom okruhu vo Fiorane

Talianska značka si doteraz počet predaných kusov strážila a dbala na to, aby jej autá ostali výnimočné. S príchodom prvého SUV sa to môže zmeniť.
SUV Ferrari Purosangue zachytili na domácom okruhu vo Fiorane
Varryx

Ferrari Purosangue, prvé SUV talianskej značky, sa čoskoro stane realitou. Maskované testovacie prototypy sa už pravidelne objavujú na cestách aj okruhoch. Najnovší úlovok zabezpečil Youtube kanál Varryx, ktorý zachytil SUV na domácom okruhu Fiorano. Zábery sú natáčané z veľkej vzdialenosti, navyše testovací prototyp stále využíva upravenú karosériu Maserati Levante, aby ostal dizajn prvého SUV tajomstvom až do oficiálneho predstavenia.

Zaradí sa k najvýkonnejším SUV

Purosangue sa bezpochyby zaradí medzi najvýkonnejšie SUV a konkurovať tak bude modelom ako Lamborghini Urus, Bentley Bentayga či Aston Martin DBX. Očakávať tak môžeme výkon vysoko nad 600 koní a prekvapením by nebolo ani prekročenie vyšších hodnôt. Nakoniec Ferrari disponuje hybridnou jednotkou s motorom V12, ktorá dosahuje výkon až 950 k.

Zatiaľ nie je jasné, či sa pod kapotu dostane dvanásťvalec, alebo prepĺňaný osemvalec. Istotou je však pohon všetkých kolies. Pravdepodobne sa Ferrari nevyhne elektrifikácii a SUV by mohlo dostať aj vzduchový podvozok s nastaviteľnou výškou.

SUV zvýši predaje Ferrari

Cieľom Ferrari je, samozrejme, poriadne zvýšiť predaje a to dosiahne práve kombináciou praktickejšej karosérie SUV, ktorú spojí s jazdným zážitkom "á la Ferrari". Talianska značka si pritom doteraz počet predaných kusov strážila a dbala na to, aby jej autá ostali výnimočné. S príchodom prvého SUV sa to môže zmeniť.

Tagy

Pokračovať v čítaní