Autosuv.sk

Novinky SUV

Suzuki predstavilo 5-dverové Jimny. Do Európy nepríde

Jimny prichádza v praktickejšej verzii s piatimi dverami. Vozidlo je celkovo dlhšie a ponúka väčší vnútorný priestor.
Suzuki predstavilo 5-dverové Jimny. Do Európy nepríde

Do terénu pripravené malé Suzuki Jimny má svoje pôsobenie v Európe za sebou. Prísnejšie emisné limity ukončili jeho predaj a vrátil sa už len ako úžitkové vozidlo bez zadných sedadiel. V iných častiach sveta sa mu však darí a jeho druhým domovom sa stala India.

Práve v Indii sa začne tento rok vyrábať nová 5-dverová verzia, ktorú Suzuki práve predstavilo na autosalóne v Dillí. Oproti 3-dverovému modelu je novinka o 250 mm dlhšia a rázvor náprav je dlhší až o 340 mm. Šírka a výška ostala zachovaná.

Všetko sa to prejavilo na vnútornom priestore. Kufor narástol z 85 l na 208 a po sklopení sedadiel je k dispozícii 332 l priestoru pre batožinu. Dizajn interiéru zostal zachovaný a platí to aj pre pohon, o ktorý sa stará atmosférický benzínový motor s objemom 1,5 l. Spolupracuje s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a v prípade potreby poháňa všetky štyri kolesá.

Novinka sa bude predávať v Indii, ale aj v Afrike a Južnej Amerike, do Európy sa so súčasnou motorizáciou určite nedostane. Vzhľadom na vek vozidla už neočakávame ani príchod hybridnej verzie, ktorá by mala dvere do Európy otvorené. Šancu na návrat zrejme dostane až ďalšia generácia.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link