Autosuv.sk

Novinky SUV

Suzuki predstavilo nový S-Cross. Dostane aj hybridný pohon

Nový S-Cross má ponúknuť dosť miesta pre päť dospelých. V budúcom roku dostane aj novú hybridnú jednotku.
Suzuki predstavilo nový S-Cross. Dostane aj hybridný pohon

Suzuki ukázalo novú generáciu modelu S-Cross. Od predchodcu sa líši najmä väčšou prednou maskou s novým vzorom, väčšie sú aj podbehy kolies. Vo vnútri sa Suzuki chváli hlavne väčším priestorom a sľubuje pohodlné sedenie pre päť dospelých osôb a k tomu batožinový priestor s objemom 430 l.

V interiéri zdôrazňuje hlavne dostatok svetla vďaka veľkému čelnému sklu a príplatkovej presklenej streche, ktorú možno otvárať. Materiály na fotografii nepôsobia luxusne a Suzuki zachovalo navzdory dnešným trendom aj tradičný analógový prístrojový panel.

Dotykový displej s uhlopriečkou 9-palcov (v základnej výbave je 7-palcový) dopĺňa nižšie položený panel na ovládanie klimatizácie. Dobrou správou je, že si zachoval fyzické tlačidlá a páči sa nám aj tradičný otočný ovládač pohonu všetkých kolies na stredovom tuneli. Z tradičných prvkov si Suzuki zachovalo aj páku automatickej prevodovky či mechanickú ručnú brzdu.

Pohon má na starosti turbom prepĺňaný benzínový motor s mild hybridným systémom. Maximálny výkon 95 kW dosahuje pri 5 500 otáčkach, krútiaci moment má maximun 235 Nm v rozmedzí 2 000 až 3 000 otáčok. K dispozícii bude so 6-stupňovou manuálnou, prípadne 6-stupňovou automatickou prevodovkou. V budúcom roku predstaví Suzuki aj novú hybridnú jednotku. Najskôr sa objaví v modeli Vitara a neskôr aj v S-Crosse. Nové Suzuki S-Cross sa bude vyrábať v Maďarsku a predávať sa začne v budúcom roku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní