Autosuv.sk

Novinky SUV

Suzuki Swift novej generácie príde do Európy na jar

Vozidlo dostane vylepšený trojvalec a naďalej bude k dispozícii aj príplatkový pohon všetkých kolies, čo nie je bežné v prípade malých vozidiel.
Suzuki Swift novej generácie príde do Európy na jar

Prvý obrázok novej generácie Suzuki Swift sme videli pred dvoma mesiacmi a bolo z neho na prvý pohľad zrejmé, že k zásadným zmenám dizajnu nedôjde. Samotný výrobca síce hovorí o dramatických zmenách, ale my vidíme len jemnú zmenu tvarov. Nový je predný nárazník, maska aj svetlomety v tvare písmena L. Rovnako vzadu je nový nárazník a svetlá.

Interiér sa nám na prvý pohľad páči, ale z fotografií zatiaľ nevieme posúdiť kvalitu materiálov. Suzuki Swift ostáva verné analógovému prístrojovému panelu s malým displejom medzi "budíkmi". V strede má svoje miesto 9-palcová dotyková HD obrazovka s funkciou bezdrôtového pripojenia na Apple CarPlay® a Android Auto™.

Pod kapotu sa dostane vylepšený trojvalec s objemom 1,2 l spolupracujúci s 12V mild hybridným systémom. Suzuki zatiaľ neprezradilo presné parametre, ale predpokladáme, že výkon 61 kW sa zásadnejším spôsobom nezmení. Japonský výrobca tvrdí, že nový motor je úspornejší, má nižšie emisie a vyšší krútiaci moment v pásme nízkych otáčok.

K dispozícii bude aj príplatkový pohon všetkých kolies Allgrip Auto, ktorý automaticky pripojí pohon zadných kolies pri strate trakcie. Ponuka pohonu všetkých kolies je silnou zbraňou Suzuki v prípade menších vozidiel, ktoré ním bežne nedisponujú. Neistý je v tejto chvíli osud výkonnejšieho motora s objemom 1,4 l z modelu Swift Sport. Suzuki sa o ňom vo svojej správe vôbec nezmienilo.

Predaj novej generácie Suzuki Swift odštartuje v Európe na jar roku 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní