Autosuv.sk

Novinky SUV

Tesla predstaví SUV Model Y už o pár dní

Nové menšie elektrické SUV predstaví Tesla už o pár dní. Zatiaľ nie sú známe špecifikácie auta a musíme si vystačiť s fotografiou, ktorá veľa neodhaľuje.
Tesla predstaví SUV Model Y už o pár dní

Nové SUV značky Tesla sa prvýkrát verejnosti predstaví 14. marca, informoval o tom šéf amerického výrobcu, Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Nový Model Y bude približne o 10 % väčší aj drahší v porovnaní so sedanom Model 3, s ktorým má zdieľať až 75 % dielov. Využitie spoločných dielov by malo pomôcť Tesle pri rýchlom zaradení nového SUV do výroby. Prvé odhady hovoria o novembri 2019, na druhej strane Tesla je známa pre ohlásenie veľmi ambiciózneho termínu, ktorý väčšinou nedodrží. S výrobou sa počíta v USA, ale neskôr by sa nový Model Y mal vyrábať aj v Číne. 

Počas predstavenia predvedie americký výrobca svoje nové auto nielen staticky, ale pre účastníkov veľkého odhalenia ponúkne aj testovacie jazdy. Na detaily a špecifikácie vozidla si ešte musíme počkať. Dnes sú k dispozícii akurát obrázky, ktoré veľa z Modelu Y neukazujú.

Tagy

Pokračovať v čítaní