Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota Aygo sa ukázala ako malý drsný crossover

Koncept sľubuje oveľa výstrednejší dizajn budúceho Ayga.
Toyota Aygo sa ukázala ako malý drsný crossover

Toyota nám sľúbila predstavenie nového konceptu X Prologue a už vtedy sme tušili na základe fotografie predného svetlometu, že príde s bláznivým dizajnom. To sa nám aj potvrdilo, predná časť je pomerne zvláštna, ale celkovo dostal malý crossover pomerne drsný vzhľad.

Predznamenáva vzhľad Ayga

Toyota najnovším konceptom ukazuje, ako plánuje pretvoriť vzhľad mestského Ayga. Sériový nástupca konceptu Aygo X Prologue sa dostane na trh v prvej polovici budúceho roku.

V sériovej realite môžeme očakávať o niečo triezvejšie auto. Napríklad 19-palcové kolesá sa zrejme na malý mestský model nedostanú, a ani tak výrazné vystúpenie blatníkov do strán nemusí byť reálne. V každom prípade Toyota chce, aby jej najmenší model vystúpil z radu.

Akčné kamery a držiak na bicykel

Pri detailnejšom pohľade si môžeme všimnúť "akčné kamery" vo vonkajších zrkadlách. Slúžiť majú na zachytávanie zážitkov pri cestovaní a objavovaní, ich význam vidíme len ako spôsob oživenia konceptu Aygo X Prologue. Oveľa zaujímavejší je podľa nás vzadu umiestnený výsuvný systém na uchytenie bicykla. Škoda, že Toyota zatiaľ nezverejnila detailnejšiu fotografiu uchytenia.

Zatiaľ nám chýbajú akékoľvek oficiálne informácie o motorizáciách. Očakávať môžeme malé benzínové motory a manuálnu aj automatickú CVT prevodovku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní