Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota predstaví väčší 7-miestny Grand Highlander

Rodina modelov Highlander sa rozrastie o rozmernejší model.
Toyota predstaví väčší 7-miestny Grand Highlander

Najnovšia generácia Toyoty Highlander sa predáva v celej Európe a vyskúšať sme ju mohli aj v slovenských podmienkach. Onedlho "rodinu Highlander" rozšíri väčší brat Grand Highlander. Toyota na novinku upozornila prostredníctvom obrázku zadnej časti a krátkej správy.

O novinke však japonský výrobca prakticky nič neprezradil a jediným známym faktom je dátum premiéry 8. februára 2023 v Chicagu. Fotografia veľkého SUV s tromi radmi sedadiel nám ukazuje odlišnosti v porovnaní s menším Highlanderom.

Grand Highlander má iný tvar svetiel a priestor medzi nimi vypĺňa názov modelu, nad ním sa nachádza znak Toyoty. Prepracovaný je aj nárazník, ale za pozornosť stojí niečo iné - nápis "Hybrid Max" pod ľavým zadným svetlom, ktorý sme identifikovali po zväčšení fotografie.

Pohon Hybrid Max použila Toyota prvýkrát v modeli Crown, jeho srdcom je 2,4 litrový turbomotor so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Spaľovaciemu motoru pomáha dvojica elektromotorov a celkový výkon systému dosahuje maximum 253 kW.

Otázkou ostáva, či sa Grand Highlander vôbec dostane do Európy. Prípadná európska špecifikácia sa od americkej môže líšiť v detailoch, ale aj v pohone.

Tagy

Pokračovať v čítaní