Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota predstavila nový Land Cruiser 300

V teréne šoférovi pomôže monitor, zobrazujúci terén pod vozidlom a v bezprostrednom okolí.
Toyota predstavila nový Land Cruiser 300

Toyota Land Cruiser 300 nahradí doterajší model s označením 200. Z pohľadu techniky ide o úplne odlišné auto a prvý Land Cruiser postavený na platforme TNGA. Japonci si od novej techniky sľubujú lepšie vlastnosti na ceste aj v teréne. Napriek novému technickému základu sa rozmery vozidla s nástupom novej generácie nezmenili, zachovaný ostal predný aj zadný nájazdový uhol. Zásadnejší rozdiel je akurát v hmotnosti, keďže Land Cruiser medzigeneračne schudol až o 200 kg.

O pohon sa postarajú V6 motory - benzínový s objemom 3,5 l a naftový s objemom 3,3 l. Podľa Toyoty máme očakávať najlepší výkon v rámci triedy a nebojí sa ani porovnania s motormi V8. Oba motory budú dostupné v spojení s novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá prispieva k zníženiu spotreby a emisií o 10 % v porovnaní s dosluhujúcou generáciou.

V teréne si Land Cruiser 300 pomôže novým podvozkom s technológiou Electronic Kinetic Dynamic Suspension System. Konštruktéri sa snažili dosiahnuť, aby podvozok umožnil styk všetkých kolies s povrchom aj v náročnejšom teréne. Land Cruiser 300 je zároveň prvým modelom značky Toyota s Multi-Terrain Monitorom. Ten umožňuje zobraziť terén pod vozidlom a v bezprostrednom okolí, ako aj polohu kolies. Systém Multi-Terrain Select automaticky vyhodnocuje povrch terénu a prispôsobuje tomu nastavenie trakcie a pohonu.

Nový Land Cruiser 300 sa začne predávať už v lete tohto roka, na Slovensko sa však rovnako ako do väčšiny európskych krajín pravdepodobne nedostane. V predaji u nás naďalej ostáva "európsky" Land Cruiser, ktorý je v ostatnom svete známy pod názvom Land Cruiser Prado. Tento model sa vylepšení dočká neskôr.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní