Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota prezradila slovenskú cenu hybridného Yarisu Cross

Nad konkurentmi vyčnieva vďaka kombinácii pohonu všetkých kolies a hybridnej pohonnej jednotky.
Toyota prezradila slovenskú cenu hybridného Yarisu Cross

Nový model Yaris Cross, s ktorým Toyota po prvýkrát vstupuje do segmentu B-SUV, je postavený na rovnakej podvozkovej platforme GA-B ako nová Toyota Yaris. Hlavným rozdielom je však vyššia poloha za volantom aj väčšia svetlá výška. Vozidlo je oproti klasickému Yarisu celkovo dlhšie, širšie, a tým aj priestrannejšie.

Hybrid s možnosťou pohonu 4x4

Pre všetky verzie Toyoty Yaris Cross je k dispozícii hybridný pohon. Vychádza zo štvrtej generácie systému s 1,5-litrovým motorom (116 k), ktorý pracuje v Atkinsonovom cykle a ktorý sa po prvýkrát predstavil v novom hatchbacku Yaris. 

Yaris Cross ako jediné kompaktné SUV s hybridným pohonom ponúkne inteligentný systém pohonu všetkých kolies (AWD-i). Štandardnou súčasťou systému AWD-i sú manuálne nastaviteľné režimy „Trail“ a „Snow“, ktoré zdokonaľujú stabilitu vozidla v náročnejších jazdných podmienkach. Od stredného stupňa výbavy s paketom Style sú vo výbave Yarisu Cross výhradne LED svetlá, vzadu navyše so sekvenčnou aktiváciou smerových svetiel. Štandardom sú aj robustné nástavce prahov a lemy okolo podbehov kolies.

Variabilný batožinový priestor

Vozidlo ponúka automatické otváranie výklopnej zadnej časti pohybom nohy alebo praktické dvojité dno batožinového priestoru, ktoré umožňuje ľahko meniť výšku podlahy. Batožinový priestor so základným objemom 397 litrov možno ešte zväčšiť sklopením sedadiel, ktoré sú delené a samostatne sklápateľné v pomere 40 : 20 : 40.

Yaris Cross Adventure

Verzia Adventure, určená napríklad na cesty z mesta do prírody, sa odlišuje napríklad krytom pod predným nárazníkom a ochranným krytom v zadnej časti vozidla. Súčasťou štandardnej výbavy sú strieborné strešné pozdĺžne nosiče a 18“ zliatinové disky kolies s tmavosivou povrchovou úpravou. V kabíne sú dekoratívne prvky lakované čiernou farbou alebo čierne čalúnenie stropu kabíny. Štandardom sú tiež pohodlné športovo tvarované sedadlá s koženými bočnicami.

Cena nového kompaktného SUV štartuje na úrovni 16 490 eur, cena hybridnej verzie na úrovni 19 490 eur. Outdoorové prevedenie Adventure bude možné zakúpiť od 24 190 eur. Cena verzie s pohonom všetkých kolies začína na 22 690 eur. Na začiatku predpredaja si bude možné objednať aj limitovanú edíciu Premiere Edition. Prvé vozidlá dorazia k zákazníkom v októbri.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní