Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota RAV4 prichádza vo verzii GR Sport

Verzia GR Sport dostala športovejší vzhľad a tuhšie pruženie.
Toyota RAV4 prichádza vo verzii GR Sport

Crossover RAV4 je po Yarise, Yaris Crosse, C-HR a Hiluxe ďalším modelom značky, ktorý prichádza vo verzii GR. GR Sport prináša najmä dizajnové zmeny. Pridáva lemy blatníkov, bočné lišty a ozdobné prvky na dverách batožinového priestoru v lesklej čiernej úprave.

V prednej časti vozidla sa vynímajú výraznejšie obruby hmlových svetiel s rovnakým čiernym vzorom mriežky ako na maske chladiča i nové predné spojlery – s tmavostriebornou úpravou, kde majú primerane pre daný systém pohonu aj odlišný dizajn. Nenápadné znaky GR na mriežke chladiča a dverách batožinového priestoru poukazujú na športovejší charakter vozidla.

Aj v interiéri sa dizajnéri snažili navodiť športovejší dojem. Na opierkach hlavy nájdeme čierne na čiernom reliéfne logo GR, zatiaľ čo kontrast vytvára strieborné prešívanie na sedadlách, volante a radiacej páke, ako aj ozdobné detaily farby Gunmetal na dverách a volante. Logo GR sa vyníma aj na koberčekoch a volante.

K štandardnej výbave nových variantov patrí nový multimediálny systém s 10,5-palcovým displejom s vysokým rozlíšením a tiež 12,3-palcový združený prístroj vodiča s možnosťou prispôsobenia. Ide o kľúčové prvky modernizácie vozidla RAV4 v rámci modelového ročníka 2023.

Športovejší vzhľad vyhotovenia GR Sport dopĺňajú aj dodatočné vylepšenia systému zavesenia kolies. Očakáva sa, že vďaka novým, tuhších pružinám a nastaveniam tlmičov získa RAV4 lepšiu ovládateľnosť a ponúkne väčší zážitok z jazdy.

Z pohľadu výkonu sa nič nemení a RAV4 GR SPort sa spoľahne na hybridný a plug in hybridný pohon. Hybrid kombinuje 2,5-litrový benzínový motor s elektromotorom. Plug in hybrid má o jeden elektromotor viac. Nová verzia GR Sport sa začne v Európe a na Slovensku predávať ešte do konca tohto roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní