Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota ukázala koncept kompaktného crossoveru bZ

Nový koncept nám odhaľuje dizajn prichádzajúcej generácie modelov Toyota.
Toyota ukázala koncept kompaktného crossoveru bZ

Po znovuzrodenom hybridnom Priuse ukázala Toyota aj koncept elektrického crossoveru bZ. Premiéru zažil na výstave v Los Angeles. Nový koncept je v súlade s dnešným smerovaním značky v oblasti dizajnu. Keď ho porovnáme s novým Priusom, nájdeme množstvo podobných čŕt, aj napriek tomu, že ide o iný typ vozidla.

Koncept bZ má menej uhladený vzhľad s výraznejšími hranami, zahnuté predné svetlomety sú typickým prvkom nových modelov Toyota. V tomto prípade sú navyše prepojené LED pásom. Nový koncept elektromobilu má krátke previsy a natiahnutý rázvor náprav. S takýmto riešením sa dnes stretávame takmer pri všetkých elektromobiloch, umožňuje to absencia spaľovacieho motora pod kapotou a v kabíne tak vzniká väčší priestor pre posádku.

Toyota stavila na agresívnejší dizajn vzadu. Prispievajú k tomu výraznejšie hrany, rozdelený spojler nad zadným oknom a čierny difúzor, včlenený do mohutného zadného nárazníka.

Vo vnútri môžeme vidieť minimalistický dizajn. Koncept bZ má dvojicu zakrivených displejov a žiadne klasické tlačidlá. Ovládacie prvky na malom volante sa javia ako dotykové a rovnako aj plochy v spodnej časti centrálneho displeja. Okrem toho tu už nájdeme len ovládač prevodovky na plošine, ktorá nahrádza stredový tunel a jeho odkladacie priestory.

O pohone tohto batériového elektromobilu zatiaľ nevieme nič. Toyota bZ je zatiaľ len konceptom, ukazujúcim dizajn budúcich modelov a v tejto chvíli nie je jasné, či sa dočkáme aj sériového nástupcu. V každom prípade koncept bZ nepredpovedá vzhľad vozidiel v ďalekej budúcnosti. Tento dizajn dostáva generácia prichádzajúcich nových modelov, čoho dôkazom je aj nový Prius.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní