Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota ukázala novú dvojfarebnú generáciu modelu C-HR

Druhá generácia C-HR sa spoľahne na dva hybridné a jeden plug in hybridný pohon.
Toyota ukázala novú dvojfarebnú generáciu modelu C-HR

Toyota predstavila druhú generáciu svojho crossoveru C-HR. Rovnako ako prvá generácia, aj nový model vytŕča svojím vzhľadom z radu. Prispievajú k tomu nielen tvary vozidla, ale aj dvojfarebné prevedenie.

Čiernu kontrastnú farbu nájdeme vloženú v prednom nárazníku a pokračuje dozadu cez lemy blatníkov a prahy dverí. Zadná časť a strecha vozidla je už kompletne čierna. Novinkou je vzadu nápis Toyota C-HR, zabudovaný do svetla.

Oproti predchodcovi sa má podľa Toyoty zlepšiť pocit priestrannosti vo vnútri. Chápať to môžeme tak, že priestoru reálne nemusí byť výrazne viac, ale pocitovo bude interiér vzdušnejší. Aj keď okná na zadných dverách ostali pomerne malé, predsa len prepustia do kabíny viac svetla. Ich spodná hrana totiž smerom dozadu nestúpa ako v prípade predchodcu.

O pohon vozidla sa postarajú výlučne elektrifikované jednotky. Okrem hybridov so štvorvalcovými motormi s objemom 1,8 a 2,0 l bude k dispozícii aj plug in hybrid so spaľovacím motorom s objemom 2,0 l. Toyota zatiaľ neuviedla výkon jednotlivých motorizácií. Prezradila však, že objemnejší hybrid bude k dispozícii s pohonom všetkých kolies. Pomôže si pritom elektromotorom na zadnej náprave.

Plug in hybrid bude najsilnejší a jeho výkon určite prekoná hranicu 200 k. Batéria s kapacitou 13,8 kWh by mu mala umožniť prejsť na jedno nabitie okolo 65 km. Vo vnútri pôsobí nová generácia C-HR modernejšie najmä vďaka dvojici obrazoviek s uhlopriečkou 12,3 palca. Novinkou bude aj možnosť odomknúť a naštartovať vozidlo prostredníctvom digitálneho kľúča v inteligentnom telefóne.

Toyota začne s predajom novej generácie C-HR koncom tohto roku. Oproti súčasnému modelu môžeme očakávať zvýšenie ceny.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní