Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota ukázala v Čine dva nové elektromobily bZ3C a bZ3X

Prvý je fastback a druhý priestranné SUV. Japonci vyhodnocujú aj možnosť ich predaja v Európe.
Toyota ukázala v Čine dva nové elektromobily bZ3C a bZ3X

Autosalón v Pekingu je v plnom prúde a z európskeho pohľadu nás zaujali novinky Toyoty. V Číne predstavila hneď dva nové batériové elektromobily bZ3C a bZ3X. Prvý je fastback a druhý je SUV s dôrazom na priestor pre posádku.

Interiér sa nesie v minimalistickom duchu. Je tu jeden veľký dotykový displej a minimum fyzických tlačidiel. Toyota sa tým snaží prispôsobiť preferenciám čínskeho trhu a z tohto pohľadu je dôležitý aj vnútorný priestor. Platí to najmä pre posádku na druhom rade sedadiel.

Japonský výrobca o detailoch zatiaľ mlčí a musíme sa uspokojiť so všeobecnými informáciami o najnovších asistenčných systémoch, smart kokpite a komfortnej jazde. Na druhej strane už samotné názvy vozidiel nám dávajú pomerne presnú predstavu o technike.

Toyota u nás predáva SUV s podobným názvom bZ4X a v Číne zas sedan bZ3. Oba modely sú postavené na platforme e-TNGA. Sedan sa spolieha na lítium-železo-fosfátovú batériu a produkuje výkon 135 kW, resp. v prípade silnejšej verzie až 180 kW. V ponuke sú na výber dve batérie s kapacitou 50 kWh a 65 kWh pre výkonnejšiu verziu.

Dojazd na jedno nabitie sa blíži k hranici 600 km, ale realita je výrazne horšia, keďže tento údaj je výsledkom príliš optimistického čínskeho meracieho cyklu CLTC. Rovnaký pohon zrejme Toyota využije aj v dvoch práve predstavených modeloch.

Primárne sú určené pre čínsky trh, ale podľa informácií britského portálu Autocar Toyota vyhodnocuje aj možnosť ich predaja v Európe.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní