Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota Yaris Cross sa ukazuje vo verzii Adventure

Japonská automobilka spustí predpredaj už čoskoro, na cesty sa však Yaris Cross dostane až v septembri.
Toyota Yaris Cross sa ukazuje vo verzii Adventure

Na príchod Toyoty Yaris Cross už čakáme dlhšie. Prvýkrát sme nový crossover mohli vidieť približne pred rokom, ale na cesty sa stále nedostal. Výnimočný vo svojom segmente je najmä pohonom všetkých kolies, ktorý konkurencii chýba. Konkurovať bude napríklad modelom Seat Arona, Peugeot 2008, či Renault Captur. Yaris Cross sa zatiaľ ukazoval len vo verzii Premiere Edition, ktorá sa bude ponúkať počas prvých 12 mesiacov predaja.

Yaris Cross Adventure

Teraz Toyota ukázala svetu aj ďalšiu verziu Yaris Cross Adventure. Aj keď názov naznačuje, že pôjde o model vhodnejší do drsnejšieho terénu, od základného modelu sa odlíši skôr esteticky. V spodnej časti predného a zadného nárazníka pribudli strieborné prvky, ktoré majú navodzovať väčšiu ochranu v teréne. Mimo spevnených ciest nie sú ideálnou voľbou ani 18-palcové kolesá s nižším profilom pneumatiky.

Vo vnútri sa verzia Adventure vyznačuje kvalitnejšími materiálmi. Sedadlá sú potiahnuté imitáciou kože a viaceré časti, s ktorými prichádza posádka do styku, dostali jemnejšiu povrchovú úpravu. Volant je zabalený v koži rovnako ako páka prevodovky.

Hybridný pohon

Všetky verzie sa spoľahnú na hybridný pohon s benzínovým motorom 1,5 l s výkonom 85 kW. Poháňať bude primárne kolesá prednej nápravy aj v prípade verzie s pohonom všetkých kolies. Zadná náprava sa pripojí len v prípade potreby. K dispozícii bude aj viacero režimov pohonu, určených pre rôzne vonkajšie podmienky. Toyota spustí predpredaj nového Yarisu Cross v druhom kvartáli tohto roku. Na cesty a k novým majiteľom sa prvé kusy dostanú až po oficiálnom spustení predaja v septembri.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní