Autosuv.sk

Novinky SUV

Unikol záber nového Renaultu Clio

Ceny malých áut v nasledujúcich rokoch porastú a nové Clio zrejme nebude výnimkou.
Unikol záber nového Renaultu Clio

Na internete už kolujú špiónske fotografie modernizovaného Clia. Znamená to, že Renault si svoje malé auto zachová aj v najbližších rokoch. Clio patrí do segmentu, ktorý sa postupne vyprázdňuje kvôli nástupu novej emisnej normy Euro 7.

Z konkurencie to už zabalil Ford so svojím modelom Fiesta a rovnaký osud čaká aj Volkswagen Polo. Ponuka vozidiel v tejto triede bude menšia a zároveň drahšia. Šéf Volkswagenu, Thomas Schäfer, odhadoval vplyv emisnej normy Euro 7 na cenu v rozmedzí 3 000 až 5 000 eur. Luca de Meo, šéf Renaultu, hovoril o zdražení približne o 2 000 eur.

Ďalším dôvodom na zdražovanie sú asistenčné systémy. Od roku 2024 budú vozidlá povinne vybavené napríklad inteligentným tempomatom, asistentom udržania v jazdnom pruhu a systémom na detekciu únavy vodiča.

Najlacnejšie Clio je na Slovensku momentálne dostupné od 14 450 eur, s príchodom modernizovanej verzie očakávame cenu približne od 17 000 eur. Samozrejme, za vyššiu cenu bude musieť Renault ponúknuť hodnotnejšie vozidlo. Novinky pod kapotou budú zamerané na Euro 7 a nie na vyšší výkon, takže pozitívnu zmenu očakávame skôr v interiéri a v použitých materiáloch. Interiér je pritom silnou zbraňou Clia už v súčasnosti.

Výraznejšie sa zmení aj dizajn prednej časti. Môžu za to najmä nové denné svetlá tiahnúce sa zvislo dole od hlavných svetiel po okrajoch nárazníka. Dizajn prednej časti Clia odhaľuje krátke video, ktoré ho zachytáva počas fotenia a natáčania.

Tagy

Pokračovať v čítaní