Autosuv.sk

Novinky SUV

Vision Ralliart Concept je spomienka Mitsubishi na pretekársku minulosť

Dnes sú v móde hlavne SUV, a tak nie je prekvapením, že Mitsubishi spája názov Ralliart s modelom Outlander.
Vision Ralliart Concept je spomienka Mitsubishi na pretekársku minulosť

Divízia Ralliart preslávila Mitsubishi vo svete motošportu najmä vďaka štyrom titulom Tommiho Mäkinena vo WRC. V súčasnosti sa Mitsubishi opäť plánuje intenzívnejšie venovať motošportu a názov Ralliart sa vráti do povedomia aj v sériových modeloch.

Spojenie názvu Ralliart s vozidlami Outlander a Eclipse Cross asi nie je pre fanúšikov modelov ako Lancer Evolution to pravé. Dnes sú však v móde hlavne SUV, a tak ide o pochopiteľný krok japonského výrobcu. Na autosalóne v Tokiu ukáže hneď tri SUV s názvom Ralliart: Outlander Ralliart Style, Eclipse Cross Ralliart Style a Vision Ralliart Concept.

Posledné menované ukázali Japonci na fotografiách už pred premiérou. Vychádza z plug in hybridného modelu Outlander a okrem upraveného vzhľadu s prekrytou maskou chladiča, športovým difúzorom a rozšírenými blatníkmi spravilo Mitsubishi aj niekoľko funkčných zmien.

Väčšie 22-palcové kolesá sú posunuté viac do strán a pribudli aj výkonné brzdy so šesťpiestikovými strmeňmi. Otázkou ostáva, ako sa zmenil plug in hybridný pohon. To sa dozvieme až počas premiéry na autosalóne v Tokiu. Zatiaľ nie je isté ani to, či sa Vision Ralliart Concept dočká aj sériového nástupcu.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní