Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ID. Xtreme je pojazdným konceptom

Nový koncept ID. Xtreme vznikol prestavaním prototypu ID.4 GTX.
Volkswagen ID. Xtreme je pojazdným konceptom

Koncept Volkswagen ID. Xtreme sme mohli prvýkrát vidieť v septembri 2019. Auto, ktoré vidíme na fotkách, bol pôvodne prototyp modelu ID.4 GTX a poslúžil pri jeho vývoji a testovaní. Po skončení svojho "životného poslania" a najazdení približne 2 000 km dostal prototyp druhú šancu na život a tím konštruktérov ho prestaval na ID. Xtreme.

Koncept teda nie je žiadnou maketou, ale skutočným pojazdným autom. Vyskúšať si ho dokonca mohla aj vybraná skupina novinárov. Cieľom bolo v tomto prípade ukázať, aké rôzne možnosti ponúka platforma MEB, na ktorej sú elektromobily značky Volkswagen postavené.

ID. Xtreme má výkon zvýšený o 65 kW na 285 kW. K zvýšeniu výkonu pomohla úprava elektromotora na zadnej náprave a prispôsobenie softvéru. Zadný elektromotor poskytuje teraz výkon až 205 kW.

Úpravy sa dotkli aj podvozku, ktorý je o 30 mm vyšší. Celý spodok vozidla vrátane batérie s kapacitou 77 kWh je chránený hliníkovým plášťom. Keď Volkswagen nový koncept pred pár mesiacmi predstavil, sledoval najmä ohlasy verejnosti. Napriek pozitívnym reakciám bolo od začiatku jasné, že priameho sériového nástupcu ID. Xtreme nedostane. Niektoré elementy a riešenia by sa však do sériových modelov mohli dostať.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní