Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ID.4 dostal športovú úpravu GTX a pohon 4x4

Hlavnou výhodou verzie GTX je pohon všetkých kolies a vyšší výkon.
Volkswagen ID.4 dostal športovú úpravu GTX a pohon 4x4

Nové označenie GTX sa dostane na športovejšie ladené elektromobily značky Volkswagen. Automobilka o tom oficiálne informovala len pred pár dňami a teraz už prišla s prvým GTX modelom - Volkswagenom ID.4. Hlavnou výhodou prvého modelu GTX je prídavný elektromotor na prednej náprave.

Vyšší výkon a pohon 4x4

Vozidlo tak získalo pohon všetkých kolies a vyšší výkon 220 kW. Zrýchlením z 0 na 100 km/h v priebehu 6,2 s nepôjde o pretekárske auto, ale o svižnejšie SUV. Najmä vo svete elektromobilov to nie je dychberúci údaj. Maximálna rýchlosť je navyše limitovaná na 180 km/h.

Dojazd dvojmotorového elektromobilu na jedno nabitie je 480 km. Za príplatok bude ponúkané aj s balíkom športových úprav. Podvozok je v takom prípade o 15 mm nižšie a upravené je aj riadenie. S balíkom Sport Plus je k dispozícii navyše aj podvozok.

Cena nad 50 000 eur

ID.4 sa hlási k svojmu športovejšiemu pôvodu aj zovňajškom. Okrem emblémov GTX na to upozorňujú aj upravené nárazníky a nové denné LED svietenie. Súčasťou základnej výbavy sú 20-palcové kolesá, za príplatok ponúkne Volkswagen väčšie 21-palcové kolesá.

Nový model sa začne predávať najskôr v Nemecku od tohto leta a jeho cena bude štartovať tesne nad 50 000 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní