Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ID.5 je elektrický "crossover coupé"

Fotografie a technické údaje o novom elektromobile sa objavili na internete tesne pred oficiálnym predstavením.
Volkswagen ID.5 je elektrický "crossover coupé"

Volkswagen dnes oficiálne predstavuje svoj nový elektrický model ID.5. Ešte pred samotným online predstavením sa na internete objavili oficiálne fotografie aj technické údaje o elektrickom crossoveri.

Samotný vzhľad modelu nie je prekvapením. V mnohých ohľadoch kopíruje model ID.4, rovnaký je dizajn, dĺžka vozidla aj rázvor náprav. Hlavným rozdielom je klesajúca strecha. Model ID.5 dostal vzhľad "crossover coupé", má vďaka tomu o niečo lepšiu aerodynamiku, ale aj menší batožinový priestor. Údaje 549 l resp. 1 561 l po sklopení sedadiel sú stále výbornými hodnotami.

Vo vnútri sú oba modely prakticky nerozoznateľné. Majú rovnaký digitálny prístrojový panel a rovnakú dotykovú obrazovku na ovládanie infotainmentu. Vo vnútri sa športovejšími prvkami odlíši vrcholná verzia GTX.

ID.5 ponúka na rozdiel od súrodenca len jeden typ batérie s kapacitou 77 kWh. Dojazd podľa cyklu WLTP sa v tomto prípade pohybuje od 480 km (výkonnejšia GTX verzia) po 520 km (štandardný model). Základná verzia Pro disponuje jedným elektromotorom, poháňajúcim zadnú nápravu. Výkon je v tomto prípade 128 kW a na 100 km/h zrýchli v priebehu 10,4 s.

Rovnaké riešenie s elektromotorom vzadu využíva aj Pro Performance. Ako už názov napovedá, disponuje vyšším výkonom 150 kW a na 100 km/h zrýchli v priebehu 8,4 s. Obe verzie majú maximálnu rýchlosť obmedzenú na 160 km/h. O 20 km/h rýchlejšia je verzia GTX s dvojicou elektromotorov a s pohonom všetkých kolies. Celkový výkon dvojice elektromotorov je 220 kW a na 100 km/h zrýchli v priebehu 6,3 s. S predajom ID.5 v Európe by mal Volkswagen začať v prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: Motor1

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní