Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen modernizoval 7-miestny Tiguan Allspace

Tiguan Allspace prešiel modernizáciou po vzore menšieho súrodenca.
Volkswagen modernizoval 7-miestny Tiguan Allspace

Modernizovaný Tiguan bol predstavený približne pred rokom. Dizajn exteriéru prešiel menšími úpravami, viac sa toho udialo vo vnútri. Nový je multifunkčný volant aj stredová konzola. Vylepšený infotainment možno ovládať prostredníctvom 8-palcovej, prípadne 10-palcovej dotykovej obrazovky. Vylepšené sú aj asistenčné systémy s funkciou Travel Assist, ktorá udržiava vozidlo v jazdnom pruhu s odstupom od ostatných áut.

Rovnaké zmeny môžeme očakávať aj pre Tiguan Allspace, ktorý nám Volkswagen predstaví už tento mesiac. Allspace je predĺžená verzia Tiguanu. O 22 cm dlhšie vozidlo ponúka príplatkový tretí rad sedadiel a väčší batožinový priestor. Tiguan Allspace nie je žiadnym "chudobnejším príbuzným", v predajoch dokonca prekonáva základný Tiguan. Allspace teraz dostane všetky vylepšenia svojho menšieho brata. Líšiť sa budú akurát pri pohľade zboku, kvôli dlhšiemu rázvoru náprav a rozdielnej siluete.

Pohon budú mať na starosti benzínové štvorvalce 1,5 TSI a 2,0 TSI novej generácie Evo. Do nej patrí aj naftový štvorvalec 2,0 TDI. Všetky jednotky budú spolupracovať so 6-stupňovou manuálnou, alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou. Výnimkou bude akurát plug in hybridná verzia, ktorá sa spoľahne na 6-stupňový automat. Základom bude v tomto prípade štvorvalec 1,4 TSI.

Volkswagen zatiaľ zverejnil iba jednu fotografiu (na titulke) modernizovanéo Tiguanu Allspace. Zachytáva bok a zadný svetlomet. Pre lepšiu predstavu o vynovenom modeli pripájame aj niekoľko fotografií menšieho súrodenca (galéria nižšie).

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní