Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen opäť ukázal koncept lacnejšieho elektromobilu ID.2all

Pôvodný cieľ zraziť cenu pod 20 000 eur sa Volkswagenu nepodaril.
Volkswagen opäť ukázal koncept lacnejšieho elektromobilu ID.2all Andreas Mindt pri Volkswagene ID.2all

Keď sme prvýkrát počuli o nových lacných elektromobiloch koncernu Volkswagen (svoje modely pripravujú značky Cupra, Škoda a VW), hovorilo sa o pláne stlačiť cenu pod 20 000 eur. Nemecký výrobca musel nakoniec od tohto cieľa ustúpiť a trojica nových modelov sa zmestí do 25 000 eur.

Samozrejme, Volkswagen stále hľadá možnosti, ako dostať na trh nový lacný elektromobil s cenovkou 20 000 eur. Podľa posledných správ vidí riešenie v spolupráci s inými automobilkami a potvrdené sú rokovania s Renaultom, aj keď zatiaľ sú len v úvodnej fáze. Viac si prečítajte TU!

Volkswagen ID.2 príde na trh v roku 2025 a s cenou 25 000 eur má priblížiť elektromobilitu masám. Presnejšiu predstavu o jeho vzhľade nám dáva koncept ID.2.all (prvýkrát sme ho videli v marci). Od pôvodných návrhov sa značne odlišuje.

Za zmenou stojí šéfdizajnér Andreas Mindt, ktorý prišiel do Volkswagenu začiatkom roka 2023 a v priebehu krátkeho času výrazne ovplyvnil dizajn vozidla. Elektromobil je jednoduchší a menej extravagantný. Andreas Mindt opäť ukázal a prezentoval nový koncept počas workshopu v Kodani.

Už dnes vieme, že o pohon vozidla sa postará elektromotor s výkonom 166 kW a poháňať bude kolesá prednej nápravy. Základná batéria bude mať kapacitu 38 kWh, príplatková 56 kWh a podľa predbežných údajov dovolí malému elektromobilu prejsť na jedno nabite 450 km. Nabitie na 80 % zaberie 20 minút pri použití nabíjačky s výkonom 125 kW.

Vo vnútri stavil Volkswagen opäť na jednoduchý dizajn. Na palubnej doske je dvojica rozmerných displejov, ktoré menia svoje zobrazenie. Pre zmenu si stačí vybrať konkrétnu éru histórie značky a vozidlo vám zobrazí napríklad "budíky" starého Golfa.

Volkswagen vypočul zákazníkov a do áut vracia aj fyzické tlačidlá. Koncept ID.2all má niekoľko tlačidiel pod displejom a otočný ovládač na stredovom tuneli. Objem batožinového priestoru je 440 l a po sklopení sedadiel narastie na 1 330 l. Ďalších 50 l voľného priestoru je pod sedadlami v druhom rade.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní