Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ponúka ďalšiu verziu ID.4 s pohonom všetkých kolies

Nemecký výrobca vyšiel v ústrety záujemcom o model ID.4 s pohonom všetkých kolies.
Volkswagen ponúka ďalšiu verziu ID.4 s pohonom všetkých kolies

Volkswagen rozšíril ponuku elektrického modelu ID.4 o ďalšiu verziu s pohonom všetkých kolies – ID.4 Pro 4Motion. Tento model, ktorý konštrukčne vychádza z verzie ID.4 Pro Performance, má vďaka ďalšiemu elektromotoru poháňajúcemu predné kolesá systémový výkon 195 kW (265 k) a poskytuje lepšiu trakciu na mokrej ceste, snehu a nespevnenom povrchu. Doteraz bol pohon všetkých kolies vyhradený iba pre vrcholné modely ID.4 GTX a ID.5 GTX.

Hlavný podiel pohonu pri tom pripadá na permanentne budený synchrónny elektromotor na zadnej náprave, ktorý dosahuje výkon 150 kW (204 k). Elektromotor tvorí jeden montážny celok s pulzným meničom a jednostupňovým prevodom v zostave zadnej nápravy. Prednosťou synchrónneho elektromotora je vysoká účinnosť a konštantný výkon v širokom pásme otáčok.

Prednú nápravu poháňa asynchrónny elektromotor s výkonom 80 kW (109 k), takisto s vlastným pulzným meničom a jednostupňovým prevodom. Výhodou asynchrónneho elektromotora je možnosť krátkodobého preťaženia a nízky odpor pri behu naprázdno bez napájania elektrickou energiou. Preto sa hodí ako dočasne aktivovateľný podporný agregát.

ID.4 Pro 4Motion má batériu s kapacitou 77 kWh (netto), ktorá umožňuje dojazd do 517 kilometrov (podľa WLTP). Maximálna rýchlosť je obmedzená na 180 km/h, ako pri ID.4 GTX a ID.5 GTX. Rovnako ako pri ostatných modeloch radu ID.4 maximálny nabíjací výkon dosahuje 135 kW. Ním sa na nabíjačke s jednosmerným prúdom dá batéria za 36 minút nabiť z 5 na 80 percent.

Tagy

Pokračovať v čítaní