Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen potvrdil príchod elektromobilu ID.7 v športovej verzii GTX

Nová verzia GTX prinesie vyšší výkon a dvojicu elektromotorov. Volkswagen ju opisuje ako limuzínu na veľké vzdialenosti.
Volkswagen potvrdil príchod elektromobilu ID.7 v športovej verzii GTX

Po modeloch ID.4 a ID.5 pripravuje Volkswagen v poradí tretí elektromobil, ktorý príde vo vrcholnej verzii GTX, bude ním nová vlajková loď ID.7. Nový elektromobil ID.7 sme pritom spoznali ani nie pred mesiacom. Vyrábať sa začne v septembri a v tom čase Volkswagen oficiálne predstaví aj ID.7 GTX na autosalóne v Mníchove.

Nemecký výrobca zverejnil fotografie niektorých detailov modelu ID.7 GTX. Od základnej verzie sa odlíši lesklými čiernymi prvkami exteriéru, čiernou strechou a stmavenými okami. Vo vnútri stavil Volkswagen na červené kontrastné prešívanie, nájdeme ho na sedadlách, palubnej doske a dverách.

Vrcholná verzia GTX neprináša len odlišný dizajn, ale aj silnejší dvojmotorový pohon všetkých kolies. Technické údaje zatiaľ nepoznáme, ale môžeme očakávať výkon okolo 300 kW. Vylepšením prešlo aj riadenie a podvozok. Samozrejmosťou budú rôzne režimy jazdy a Volkswagen sľubuje veľký rozdiel medzi komfortným a športovým režimom.

Volkswagen zatiaľ neprezradil, či ID.7 GTX dostane rovnakú batériu, ako základný model ID.7. Novinku popisuje ako limuzínu na dlhé vzdialenosti. Viac podrobností sa dozvieme v septembri.

Tagy

Pokračovať v čítaní