Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen Tiguan Allspace má upravený vzhľad a viacero vylepšení

Modernizácia nepriniesla žiadne prekvapenia. Allspace bo upravený rovnakým spôsobom ako predtým menší Tiguan.
Volkswagen Tiguan Allspace má upravený vzhľad a viacero vylepšení

Po Tiguane modernizoval Volkswagen aj sedemmiestnu verziu Tiguan Allspace. Aj keď sa Allspace dočkal modernizácie s časovým odstupom, zmeny boli identické ako v prípade menšieho Tiguanu. Pri pohľade zvonku si môžeme všimnúť nový nárazník, novú masku chladiča, Matrix LED svetlá a nové 18-palcové kolesá.

Vo vnútri dostal Allspace nový panel klimatizácie s dotykovými plochami a audio systém z dielne Harman Kardon. Oproti klasickému Tiguanu ponúka tradične viac miesta a za príplatok aj tretí rad sedadiel. Novinkou sú asistenčné systémy IQ Drive Travel Assist, ktoré umožňujú autonómnu jazdu 2. stupňa do rýchlosti 130 210 km/h.

Pri pohľade na ponuku motorov sa nič nezmenilo. Základ tvorí štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW, poháňajúci kolesá prednej nápravy. Väčší benzínový štvorvalec 2,0 TSI môže poháňať obe nápravy a ponúka výkon 140 kW, resp. v silnejšej verzii až 180 kW. Ponuku kompletizujú dva naftové motory 2,0 TDI s výkonom 110 kW a 147 kW z novšej generácie Evo.

Plug in hybridné jednotky na rozdiel od menšieho Tiguanu minimálne na začiatku predaja Allspace nedostane. Nie je však vylúčený neskorší príchod dobre známej koncernovej plug in hybridnej jednotky s motorom 1,4 TSI*. Oficiálne ceny ešte nepoznáme, ale v princípe ostanú plus mínus rovnaké. Základná cena dosluhujúceho Tiguanu Allspace je 33 160 eur.

*Aktualizované: Volkswagen potvrdil aj príchod plug in hybridnej verzie s motorom 1,4 TSI. Ponúkne elektrický dojazd 50 km a výkon 181 kW.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní