Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen Tiguan prichádza v edícii Urban Sport

Nemecká automobilka chce osloviť motoristov štýlovejšou verziou Tiguanu. Verzia Urban Sport prináša vyzdobenejší vzhľad a bohatšiu základnú výbavu.
Volkswagen Tiguan prichádza v edícii Urban Sport

Nová verzia Tiguanu Urban Sport prináša športovejší vzhľad a bohatšiu základnú výbavu. Vzadu sa odlišuje nárazníkom s chrómovými prvkami a lištou, vytvorenou pásom odrazových svetiel. Strech je ukončená čiernym spojlerom. Predný nárazník dostal vysoko lesklý čierny akcent. Vonkajší vzhľad zvýrazňujú aj 18-palcové kolesá Sebring, čierne kryty spätných zrkadiel a nápis "Urban Sport" pod nimi.

Po otvorení dverí privíta posádku svietiaci nápis Urban Sport na vnútorných prahoch. Sedadlá sú obalené poťahmi, kombinujúcimi čierny a antracitový odtieň s červeným prešívaním. Tiguan Urban Sport je hlavne o zvýraznení dizajnu rôznymi doplnkami a farebnými kombináciami.

Výnimočným ho má spraviť vlastný štýl, nie výkon navyše. Pod kapotou budú mať miesto rovnaké motory ako v prípade štandardnej verzie. Benzínový základ tvorí motor 1,5 TSI s výkonom 96 kW s výrobcom odporúčanou cenou 33 125 eur, naftový zas motor 2,0 TDI s výkonom 90 kW s cenou od 35 475 eur.

Súčasťou štandardnej výbavy sú v tomto prípade LED svetlá s funkciou Light Assist, systém udržiavania v jazdnom pruhu Lane Assist, či 3-zónová klimatizácia Air Care Climatronic. K dispozícii je aj balík výbavy Urban Sport Plus za 1 995 eur. Zahŕňa head-up displej, audiosystém Harman Kardon a LED matrix svetlá s dynamickými "smerovkami".

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní