Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen v predstihu ukázal nový T-Cross

Dosluhujúci model je na väčšine európskych trhov pre rok 2023 vypredaný. Volkswagen na to zareagoval predčasným odhalením modernizovanej verzie, ktorá sa na cesty dostane začiatkom roku 2024.
Volkswagen v predstihu ukázal nový T-Cross

Volkswagen T-Cross patrí podľa nemeckej značky v posledných rokoch k jej najúspešnejším modelom. Ročne predá 300 000 modelov T-Cross vrátane vozidiel Tacqua a Taigun - pod týmito názvami sa T-Cross predáva mimo Európy.

Napriek tomu nemá T-Cross jednoduchú pozíciu kvôli veľkej konkurencii. Okrem Nissanu Juke, Renaultu Captur  mu konkurujú aj koncernové vozidlá Seat Arona a Škoda Kamiq a v neposlednom rade aj ďalší Volkswagen Taigo.

Modernizáciou chce nemecký výrobca udržať T-Cross konkurencieschopný. Okrem tradičných zmien v podobe nového nárazníka a hmlových svetiel si polepšil aj po technickej stránke. Máme na mysli nové matrix svetlomety IQ.Light.

Vo vnútri sľubuje Volkswagen kvalitnejšie materiály. Slabšie vybavené verzie dostanú 8-palcový dotykový displej, drahšie výbavy sa odlíšia aj 9-palcovým displejom. V tlačovej správe neuvádza automobilka nič konkrétne o pohonných jednotkách, len zmienku o "dobre známych TSI motoroch". Z tohto pohľadu sa teda nič nezmení.

Predpredaj nového T-Crossu začne v poslednom štvrťroku 2023 a k zákazníkom sa dostane začiatkom roku 2024. Dosluhujúca verzia je pre rok 2023 na väčšine európskych trhov vypredaná, a Volkswagen preto s väčším predstihom ukázal modernizovaný model, aby mali o ňom potencionálni záujemci lepšiu predstavu.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní