Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen vzkriesi značku Scout, prinesie elektrický pick-up a SUV

Scout sa stane v rámci koncernu nezávislou spoločnosťou. Úlohou novej značky bude posilniť pozíciu Volkswagenu v USA.
Volkswagen vzkriesi značku Scout, prinesie elektrický pick-up a SUV

Americká značka Scout nie je v našich končinách až tak známa. V USA však išlo o ikonu, vyrábanú spoločnosťou International Harvester, ktorá okrem toho vyrábala aj poľnohospodárske stroje. Pod značkou Scout bolo v rokoch 1961 až 1980 vyrábané SUV, konkurovalo napríklad Fordu Bronco, či predchodcom Jeepu Wrangler. Okrem SUV verzie bolo dostupné aj vo forme pick-upu.

Značku Scout dnes vlastní Volkswagen a rozhodol sa ju vzkriesiť, aby posilnil svoju pozíciu na americkom trhu. V rámci koncernu pôjde o samostatnú značku a oficiálne vznikne už tento rok. V budúcom roku podľa plánu predstaví dva nové prototypy a v duchu tradície to bude SUV a pick-up, samozrejme, už elektrické.

"Elektrifikácia poskytuje historickú príležitosť vstúpiť teraz ako skupina do vysoko atraktívneho segmentu pick-upov a R-SUV, čo podčiarkuje našu ambíciu stať sa relevantným hráčom na americkom trhu," prezradil šéf Volkswagenu Herbert Diess.

Vozidlá budú kompletne vyvinuté a vyrábané v USA a na trh by mali prísť v roku 2026. Postavené budú na novej platforme a s dnešnými modelmi Volkswagenu tak budú mať spoločné menej, ako by sme čakali.

V tejto chvíli je na trhu elektrických SUV a pick-upov v USA pomerne veľká diera. Postupne ju však zaplní Tesla Cybertruck, Chevrolet Silverado EV, ale aj nové elektrické modely značiek Ford, Rivian a GMC. Keď Scout v roku 2026 vstúpi na trh, nebude to mať ľahké.

Tagy

Pokračovať v čítaní