Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen zvažuje nové SUV pre Európu, vychádzať by malo z modelu Tayron

Nové 7-miestne SUV bude podľa interného dokumentu schádzať z liniek závodu vo Wolfsburgu. Vychádzať bude z "čínskeho" modelu Tayron. 
Volkswagen zvažuje nové SUV pre Európu, vychádzať by malo z modelu Tayron VW

Nové SUV doplní v ponuke existujúce modely Tiguan a Touareg. Nahradiť by teoreticky mohlo 7-miestny Tiguan Allspace.

Vyrábať sa bude v Nemecku

Volkswagen Tayron je 7-miestne SUV, ktoré Volkswagen vyrába a predáva v Číne. Na jeho základe by nemecká automobilka mala začať vyrábať nový 7-miestny model, určený pre Európu. Schádzať by mal z liniek závodu vo Wolfsburgu od roku 2024.

"Hlavný závod dostane produkciu veľkého 7-miestneho SUV, ktoré bude schádzať z montážnej linky 2. Model bude vychádzať z Tyronu, v súčasnosti vyrábanému v Číne," hovorí interný dokument, venujúci sa investičným plánom Volkswagenu. Dokument bol zaslaný pracovníkom automobilky a získal ho portál Autonews Europe.

Nových SUV už veľa nebude

V budúcnosti sa dočkáme ešte viacerých nových SUV, ale už ich nemôže byť veľa a vedenie Volkswagenu si to uvedomuje. "Nemyslím si, že (rast SUV) je skončený, ale my máme dosť (SUV). Nepotrebujeme 10 ďalších," povedal šéf vývoja VW, Frank Welsch v rozhovore pre Autocar. "Ak budeme mať priveľa modelov a predávať iba 30 000 alebo 40 000 jednotiek ročne, nezarobíme. Budeme sa sústreďovať na autá, ktoré môžu byť úspešné," dodal Welsch.

Tagy

Pokračovať v čítaní