Autosuv.sk

Novinky SUV

Volvo potvrdilo príchod elektrického MPV EM90

Nový elektromobil pre štyroch alebo šiestich pasažierov sa začne predávať najskôr v Číne.
Volvo potvrdilo príchod elektrického MPV EM90

Volvo oficiálne potvrdilo príchod nového modelu EM90. Pôjde o prvé elektrické MPC švédskej značky a detailne ho spoznáme 12. novembra 2023. V tento deň Volvo zároveň umožní predobjednať vozidlo pre záujemcov z Číny.

Nový elektromobil EM90 nebude podľa Volva len presúvadlom z miesta A do miesta B, ale priestorom pre život. Vo svojom krátkom texte ho popísalo ako "Škandinávsku obývačku v pohybe". Na podrobnejšie oficiálne informácie si ešte musíme počkať.

Neoficiálne sa hovorí, že Volvo EM90 bude priamym súrodencom modelu Zeekr 009. Takéto spojenie je celkom logické, keďže rovnako Zeekr aj Volvo patria pod čínsky gigant Geely. Volvo by sa od modelu Zeekr 009, na obrázku nižšie, malo odlíšiť len minimálne. Celkový tvar vozidla by mal ostať zachovaný, rozdielne majú byť iba svetlomety vpredu aj vzadu spolu s prednou maskou.

Zeekr 009

Zeekr 009 je s dĺžkou vyše 5,2 m poriadne veľké vozidlo, ktoré je predávané v štvor aj šesťmiestnom prevedení. Do veľkého auta sa zmestí aj veľká batéria s kapacitou 140 kWh a výsledkom je dojazd 822 km podľa čínskeho meracieho cyklu CLTC. Ten je ešte optimistickejší ako európsky cyklus WLTP. V realite tak treba očakávať výrazne nižší dojazd. Maximálny výkon vozidla je 400 kW a na 100 km/h zrýchli v priebehu 4,5 s.

Tagy

Pokračovať v čítaní