Autosuv.sk

Novinky SUV

Volvo predstavilo elektrické SUV C40, ide o štýlovejšieho súrodenca modelu XC40

Rozmermi sú vozidlá takmer identické. C40 sa odlíši klesajúcou strechou v štýle kupé.
Volvo predstavilo elektrické SUV C40, ide o štýlovejšieho súrodenca modelu XC40 Volvo

Volvo prichádza v poradí s druhým elektromobilom. Názov C40 Recharge prezrádza príbuzenstvo s prvým elektromobilom XC40 Recharge. Novinka je postavená na rovnakej platforme a má prakticky identické rozmery. Rozdiel je však v dizajne a streche, inšpirovanej karosériou kupé. Klesajúca strecha ubrala vzadu 6 cm z priestoru pre hlavu a znížila kapacitu kufra o 31 l na 413 l.

O pohon sa stará dvojica elektromotorov - jeden vpredu, druhý vzadu. Spolu produkujú výkon až 300 kW a krútiaci moment 660 Nm. Na rýchlosť 100 km/h vďaka tomu elektrické Volvo vystrelí v priebehu 4,9 s. Maximálna rýchlosť je tradične obmedzená na 180 km/h, ako vo všetkých nových modeloch značky Volvo. Časom sa dojazd zvýši, po plánovanej úprave softvéru. Dotkne sa to aj už vyrobených vozidiel. Batéria má kapacitu 78 kWh a umožní dojazd 420 km podľa metodiky WLTP. Pri použití nabíjačky s jednosmerným prúdom s výkonom 150 kW sa batéria nabije na 80 % v priebehu 40 minút.

Od súrodenca sa nové elektrické SUV odlíši aj vybavením interiéru. Dostane nové materiály a farby. Kožu však v interiéri nenájdeme. S výrobou modelu C40 sa začne na jeseň tohoto roku a na cesty sa dostane začiatkom roku 2022.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní