Autosuv.sk

Novinky SUV

Volvo prichádza s jednomotorovou verziou C40 Recharge

Okrem toho prešlo modernizáciou aj elektrické SUV XC40 Recharge.
Volvo prichádza s jednomotorovou verziou C40 Recharge

Súrodenecké modely C40 Recharge a XC40 Recharge prešli niekoľkými zmenami. Kupé SUV, teda model C40 Recharge, bude po novom dostupný už aj ako jednomotorová verzia. Objednávky na tento model spustilo Volvo vo vybraných krajinách len v minulom roku a dostupný bol len s dvojicou elektromobilov, ktoré spolu produkovali výkon až 300 kW. Batéria s využiteľnou kapacitou 75 kWh mu umožňovala prejsť na jedno nabitie 420 km.

Teraz predstavilo Volvo lacnejšiu verziu s jedným elektromotorom, poháňajúcim prednú nápravu. Maximálny výkon je v tomto prípade 170 kW a batéria s využiteľnou kapacitou 67 kWh (celková kapacita je 69 kWh) mu umožňuje dojazd 434 km.

Starší a praktickejší súrodenec XC40 Recharge bol uvedený na trh v roku 2017, a teraz prešiel menšími úpravami, aby držal krok s mladším súrodencom. Vidno to napríklad na novom prednom nárazníku a bezrámovej maske. Obe novinky si požičal práve od C40 Recharge.

Okrem toho ponuku rozšírili nové disky, farby exteriéru a nové polstrovanie interiéru. "S obnoveným plne elektrickým modelom XC40 pokračujeme vo vývoji jeho okamžite rozpoznateľného dizajnu a vytvárame modernejšiu tvár s uhladenejšou prednou časťou a ešte integrovanejšou mriežkou chladiča," povedal Robin Page, vedúci dizajnu spoločnosti Volvo Cars.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní