Autosuv

Novinky SUV

Volvo verí elektrike, pripravuje ďalšie elektrické SUV

V krátkom čase predstaví Volvo nový elektromobil. Podľa všetkého pôjde o "kupé" verziu modelu XC40 Recharge.
Volvo verí elektrike, pripravuje ďalšie elektrické SUV

Budúcnosť je podľa Volva elektrická, aj preto plánuje do roku 2022 strojnásobiť výrobnú kapacitu pre elektrické modely vo svojom závode v belgickom Ghente. Až 60 % všetkých vozidiel, schádzajúcich z liniek tejto fabriky, bude elektrických. Závod v Belgicku sa pripravuje na spustenie nového modelu, postaveného na platforme CMA.

Elektrické SUV kupe?

Volvo zatiaľ oficiálne nepotvrdilo názov nového elektromobilu, ktorý v ponuke doplní elektrický crossover XC40 Recharge. "Naša budúcnosť je elektrická a zákazníci majú radi naše Recharge autá," komentoval zvýšenie výrobnej kapacity elektromobilov Javier Varela, šéf globálnych priemyselných operácií a kvality.

Volvo

Špekuluje sa, že nový model by mal patriť do modelového radu s označením 40. Takmer určite však nepôjde o elektrický model V40, ktorého výrobu švédska značka nedávno ukončila. Pravdepodobne pôjde o športovejšiu verziu crossoveru XC40 Recharge. Od svojho súrodenca by sa novinka mala odlíšiť športovejším vzhľadom a karosériou "SUV kupé".

Nasledovať budú ďalšie elektromobily

V budúcnosti sa dočkáme aj menšieho elektrického SUV, ktorého názov zatiaľ nepoznáme, ale v duchu označovania modelov Volvo by mohol dostať názov XC20 Recharge. Elektrifikácia sa dotkne aj vlajkovej lode XC90. Plne elektrická verzia je v pláne a predstavená by mala byť v roku 2022.

Zdroj: Volvo a Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní