Autosuv.sk

Novinky SUV

Volvo vyrobilo overovací kus nového modelu ES90

Predsériový kus približuje príchod elektrického sedanu na cesty.
Volvo vyrobilo overovací kus nového modelu ES90

Elektrická verzia sedanu S90 je o krok bližšie k sériovej výrobe. Podľa neoficiálnych informácií dostane názov ES90, čo nie je prekvapením, keďže rovnaký prístup s pridaním písmena "E" do názvu elektrických verzií už Volvo aplikovalo v prípade crossoverov EX30 a EX90.

Na zamestnaneckom intranete Volva bola zverejnená fotografia zamestnancov jedného z čínskych závodov automobilky, okrem nich je na nej pod plachtou prikryté vozidlo s interným označením V551. Ide o tzv. overovací resp. predsériový kus. Názov V551 je interné označenie práve pre budúci model ES90, informácie priniesol švédsky web Teknikens Varld.

ES90 bude postavené na rovnakej platforme ako EX90. Podľa uniknutých informácií dostane ES90 pohon s jedným, ale aj s dvojicou elektromotorov. Dojazd by mohol prekročiť hranicu 600 km vďaka batérii s kapacitou 111 kWh (využiteľná kapacita 107 kWh).

Takmer 5 m dlhý sedan bude v Európe konkurentom pre BMW i5 a Mercedes EQE, na trh by mal prísť v roku 2025. Neskôr by ponuku mala rozšíriť aj kombi verzia pravdepodobne s názvom EV90.

Tagy

Pokračovať v čítaní