Autosuv.sk

Novinky SUV

VW Amarok sa od svojej dvojičky Fordu Ranger výrazne odlíši

Spolupráca automobiliek zaistila Amaroku budúcnosť. Od svojho súrodenca sa má výraznejšie odlíšiť, ako je to v prípade dvojičiek Nissan Navara a Mercedes Triedy X.
VW Amarok sa od svojej dvojičky Fordu Ranger výrazne odlíši

Prvú skicu nového Amaroku zverejnil Volkswagen ešte v lete. Vozidlo sa pritom na cesty dostane až v roku 2022. Amarok sa výrazne zmení, keďže dostane techniku budúceho Fordu Ranger. Dvojička Amarok-Ranger bude jedným z prvých výsledkov spolupráce automobiliek Volkswagen a Ford. Spolupráca je v konečnom dôsledku dobrou správou pre fanúšikov Amaroku. Volkswagen už skôr priznal, že bez spojenia s Fordom by boli dni Amaroku spočítané. 

Spojenie však prináša aj riziká. Volkswagen vraj neurobí rovnakú chybu, ako spravil Mercedes s Nissanom pri predstavení Mercedesu Triedy X, ktorá veľmi nezakrýva spoločné črty so súrodeneckým pickupom Nissan Navara. Pre portál Motoring.com.au sa v tomto duchu vyjadril šéf VW Group Australia, Michael Bartsch. Môžeme teda očakávať, že vozidlá budú navonok pôsobiť pomerne odlišne. Rovnako to budeme zrejme vnímať aj v interiéri. Úžitkovými vlastnosťami a schopnosťami v teréne však budú vozidlá na jednej úrovni. O motorizáciách môžeme zatiaľ len špekulovať, ale už teraz sa v prípade Rangeru hovorí o zachovaní štvorvalcového motora s objemom 2,0 l, ako aj o nasadení nového motora V6 3,0 l. Rovnakú techniku potom logicky dostane aj Amarok.

Zdroj: Motor1.com

Tagy

Pokračovať v čítaní