Autosuv.sk

Novinky SUV

Vynovená Kia XCeed sa spoľahne len na elektrifikované pohony

Novinkou bude športovo ladená výbava GT-Line a ponuku motorov budú tvoriť výlučne mild hybridné a plug in hybridné jednotky.
Vynovená Kia XCeed sa spoľahne len na elektrifikované pohony

Kia XCeed rozšírila rady mestských crossoverov v auguste v roku 2019, oficiálne bola predstavená začiatkom leta. Od štandardného Ceedu sa odlišuje rozmermi aj výškou podvozka. V závislosti od rozmeru kolies sedí o 32 až 42 mm vyššie nad cestou.

V priebehu budúceho týždňa nám Kia predstaví už jej modernizovanú verziu, upozorňuje na ňu prvými skicami. Očakávať máme zmeny v interiéri aj exteriéri.

Proporcie sa zásadným spôsobom v rámci modernizácii nezvyknú meniť, hoci by sa to na základe prvých skíc mohlo zdať. Tie však vždy skresľujú pohľad na auto. Najvýraznejšou zmenou z pohľadu dizajnu by mohli priniesť predné svetlomety, ktoré sa podobajú na svetlá Kie EV6.

Z ponuky vypadnú všetky spaľovacie motory bez elektrifikácie. V praxi to znamená škrtnutie niektorých benzínových motorov, konkrétne trojvalca 1,0 T-GDi a štvorvalca 1,5 T-GDi. Okrem nich súčasný model ponúka naftový mild hybrid 1,6 CRDi MHEV a plug in hybridnú verziu, kombinujúcu benzínový štvorvalec 1,6 GDi a elektromotor.

Vylúčené nie je ani použitie mild hybridného trojvalca 1,0 T-GDi MHEV, ktorý doteraz v ponuke modelu XCeed nebol. Ďalšou novinkou bude nový stupeň výbavy GT-line so športovejším vzhľadom.

Viac sa dozvieme v rámci premiéry v pondelok 18.7.2022. Akciová cena dosluhujúcej verzie štartuje na úrovni 18 490 eur. S príchodom modernizovaného modelu môžeme pri súčasných trendoch očakávať jedine jej nárast. Navyše najlacnejšia motorizácia vypadne z ponuky.

Tagy

Pokračovať v čítaní