Autosuv.sk

Novinky SUV

Vynovený Ford Transit chce ušetriť čas kuriérom

Ford odhaduje, že automatizovaním opakovaných úloh ušetrí vodičom doručovateľských služieb 20 sekúnd na každom doručení.
Vynovený Ford Transit chce ušetriť čas kuriérom

Ford ohlásil modernizáciu svojich modelov Transit a E-Transit. Vynovené modely sa dostanú na cesty v roku 2024 a vďaka vylepšeniam majú uľahčiť a urýchliť prácu kuriérom. Nový softvér zjednodušuje dodatočné prestavby a automatizuje opakované úlohy pre vodičov doručovacích služieb, ktorí často vykonajú aj 150 rozvozov za deň, pričom z každého doručenia „ukrojí“ až 20 sekúnd.

Zaradením do parkovacej polohy sa vypne motor, aktivujú výstražné svetlá a alarm a zamknú sa všetky dvere, ktoré vodič nepoužíva na opustenie kabíny alebo prístup k zásielkam. Zošliapnutím brzdového pedála sa motor opäť spustí a vypnú sa výstražné svetlá.

Novinkou je aj komunikačný a informačný systém SYNC 4 s podporou 12-palcovej v strede umiestnenej dotykovej obrazovky a osempalcového digitálneho prístrojového panela. Najnovší modem 5G poskytuje rýchle pripojenie k inteligentným technológiám modelu Transit pomocou bezdrôtových aktualizácií Ford Power-Up na zlepšenie produktivity vozidiel bez nutnosti navštíviť predajcu.

Nová osemstupňová automatická prevodovka pre verzie Transit s pohonom predných kolies zlepšuje schopnosti vozidla pri preprave ťažkých nákladov. Celková hmotnosť vozidla môže dosiahnuť až 4 250 kg a hmotnosť jazdnej súpravy 6 000 kg – čo je nárast o 700 kg, resp. 1 750 kg.

Nové náboje kolies a brzdové systémy znižujú hmotnosť až o 27 kg v závislosti od konfigurácie vozidla. Konštrukcia tiež umožňuje jednoduchšiu výmenu brzdových doštičiek, čím sa skracuje čas servisu približne o dve hodiny.

Pre modely s pohonom predných kolies je teraz k dispozícii aj nový balík GAWR pre veľké zaťaženie, ktorý zvyšuje maximálne zaťaženie prednej nápravy z 1 850 kg na 2 000 kg, aby sa zvýšil potenciál prestavby a ušetril čas a námaha obsluhy znížením nárokov na rozloženie nákladu. Spoločnosť Ford Pro očakáva, že to bude prínosom najmä pre aplikácie, ako sú napríklad prívesy na prepravu koní alebo podvalníky, ktoré si vyžadujú ľahký prístup do nákladového priestoru a vysoké užitočné zaťaženie.

Najnovšie modely Transit a E-Transit budú pre zákazníkov k dispozícii na objednanie koncom tohto mesiaca a začnú sa vyrábať na budúci rok, pričom dodávky sa podľa očakávaní začnú v lete 2024.

Tagy

Pokračovať v čítaní