Autosuv.sk

Novinky SUV

Vzhľad veľkého elektrického SUV Volkswagen ID.6 prezradený

ID.6 bude najväčší model Volkswagenu, postavený na elektrickej platforme MEB. Minimálne do príchodu modelu ID Buzz.
Vzhľad veľkého elektrického SUV Volkswagen ID.6 prezradený

Zverejnené fotografie boli súčasťou patentu podaného v Číne. Zdrojom úniku je pravdepodobne čínska vláda. Fotografie medzi prvými zverejnil portál Reddit. Veľké 7-miestne SUV bude najskôr ponúkané v Číne, neskôr by sa mohlo dostať aj na ďalšie trhy. Pôjde o najväčší model Volkswagenu, postavený na elektrickej platforme MEB. Neskôr ho prekoná sériový nástupca konceptu ID Buzz.

Dvojmotorový elektromobil

Dizajnom model ID.6 veľmi neprekvapil a zjednodušene povedané ide o väčšiu, aj keď nie presnú kópiu modelu ID.4. Veľmi podobná bude aj použitá technika. Veľké SUV príde zrejme už v základnej verzii v dvojmotorovej konfigurácii s pohonom všetkých kolies.

Maximálny systémový výkon by sa mal pohybovať niekde okolo 225 kW. Volkswagen, samozrejme, ešte žiadne čísla nezverejnil a vychádzať musíme z údajov konceptu ID.Roomz, ktorý je predchodcom modelu ID.6. Dojazd by mal, pri využití batérie s kapacitou 82 kWh, vystačiť na prejdenie 450 km.

Predstaví sa zrejme tento rok

ID.6 je v porovnaní s konceptom odlišné v niektorých detailoch. Do sériovej podoby sa nedostali zadné posuvnú dvere, a ani kamery, nahradzujúce klasické zrkadlá. Ich využitie však neskôr nie je vylúčené. Dostať by sa mohli do verzií s najvyššou výbavou, prípadne si budeme musieť ešte niekoľko rokov počkať a prídu až s modernizáciou. Zatiaľ nepoznáme ani termín oficiálnej premiéry, zrejme však nebudeme ďaleko od pravdy, keď ju budeme očakávať ešte v tomto roku. 

Zdroj: Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní