Autosuv.sk

Novinky SUV

Wrangler Rubicon Xtreme Recon: Priama odpoveď na Bronco

Príplatkový balík zahŕňa štyri úpravy amerického off-roadu.
Wrangler Rubicon Xtreme Recon: Priama odpoveď na Bronco

Počas minulého týždňa zverejnil Jeep upútavku na ďalšiu verziu typu Wrangler, ktorá sľubovala ešte lepšie terénne schopnosti. V týchto dňoch sme sa dozvedeli detaily. Nakoniec nejde o nového člena modelového radu, ale balík Xtreme Recon dostupný pre vrcholný Wrangler Rubicon (resp. Rubicon 392). Určený je výhradne pre päťdverové karosérie.

Jeep teda pri konkurenčnom boji zvolil rovnaký postup ako jeho hlavný súper. Priama odpoveď na Ford Bronco s príplatkovou sadou Sasquatch zahŕňa štyri úpravy: pružiny zväčšujúcu svetlú výšku o 3,8 centimetra, špecificky nastavené tlmiče, 35-palcové terénne pneumatiky BF Goodrich a zadný diferenciál s pomerom 4,56:1.

Vďaka týmto zásahom má Wrangler Rubicon zadný nájazdový uhol 40,4° avizovaný v rámci upútavky. Vpredu ide až o 47,4° a prejazdový uhol dosahuje 26,7°. Vozidlo okrem toho zvládne brodenie vodou s hĺbkou viac než 85 cm. S balíkom Xtreme Recon tak Jeep vo všetkých smeroch prekonáva súpera značky Ford, otáznik zatiaľ visí nad cenou. Tú pravdepodobne americká firma zverejní uprostred júla na autosalóne v Chicagu pri oficiálnej premiére novej opcie.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link