Autosuv.sk

Ostatné

1. apríl: Honda vyvinula špeciálne sedadlo pre psov

Japonská automobilka má veľké plány. Okrem sedadla pre psov chystá aj sedadlá pre ďalšie domáce zvieratá vrátane veľkých a exotických druhov.
1. apríl: Honda vyvinula špeciálne sedadlo pre psov Honda

Honda nezabúda pri vývoji auta ani na našich domácich miláčikov a prichádza so sedadlom pre psov. Oficiálny názov nového sedadla je Pet Co-Pilot Front Seat. Od 1. apríla je k dispozícii špeciálne sedadlo pre psov, ale v priebehu roku pribudnú aj varianty pre škrečky, morčatá, králiky a ryby. Na jar 2023 bude nasledovať viacposchodová sedačka pre pieskomily.

Každé sedadlo, navrhnuté špeciálne pre domácich miláčikov, zaistí, že zvieratá budú mať v aute ten najlepší výhľad na svet okolo nich, pričom budú v dosahu labky alebo plutvy od svojho ľudského rodiča.

Sedadlá budú k dispozícii ako voliteľná výbava priamo z výroby, ale dokúpiť a namontovať sa dajú aj na autá vyrobené v období od apríla 2017 do marca 2022. V druhom prípade  sa treba obrátiť na sieť predajcov Honda.

Predné sedadlo psa bude možné ihneď objednať. Medzi jeho súčasti patrí:

  • -XXL podsedák z materiálu odolného proti poškriabaniu a vode
  • -XXL opierky sedadiel, ktoré udržia psa v sedadle v bezpečí
  • -zapustené držiaky na misky odolné proti rozliatiu
  • -vzduchové otvory zabudované v sedadle, aby bol pes v pohode
  • -Body ISOFIX na pripevnenie postroja pre psa
  • -postroj značky Honda

Sedačku je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovala potrebám a požiadavkám psa a človeka vďaka voliteľným doplnkom vrátane:

  • -vložky držiaka misky, takže sedadlo môže používať aj človek
  • -zásobník na maškrty v schránke s tlačidlom aktivovaným ňufákom
  • -miska na jedlo/maškrty v pomere 50/50
  • -zabudované pískadlo alebo hračka (vymeniteľná) všitá do sedadla

Vedúca oddelenia produktov pre domáce zvieratá v Honde Annie Mal povedala: "Táto nová možnosť je reakciou na zvýšený dopyt zákazníkov po možnostiach cestovania pre ich domácich miláčikov. Majitelia domácich zvierat sa viac ako kedykoľvek predtým snažia vziať svojich miláčikov so sebou, keď cestujú, a my sme vytvorili možnosť, ktorá im to nielen umožňuje, ale aj ich k tomu povzbudzuje".

Honda vo svojej tlačovej správe nezverejnila koľko eur si za túto prvoaprílovú vychytávku vypýta. V každom prípade toto nie je koniec. V pláne je aj viac, keďže predné sedadlo kopilota pre veľké alebo exotické domáce zvieratá je v pláne pre rok 2024, pričom bude uvedená na trh špeciálna verzia pre koňa.

Tagy

Pokračovať v čítaní