Autosuv.sk

Ostatné

Alfa Romeo Stelvio a Giulia prichádzajú v novej verzii Estrema

Pôjde o športovo ladené verzie, ktoré sa v hierarchii zaradia medzi výbavy Veloce a vrcholný model Quadrifoglio.
Alfa Romeo Stelvio a Giulia prichádzajú v novej verzii Estrema

Alfa Romeo prichádza so špeciálnou Estrema verziou svojich modelov Stelvio a Giulia. V oboch prípadoch pôjde o veľmi dobre vybavené športovo ladené vozidlá. Estrema vyplní priestor medzi výbavou Veloce a vrcholným modelom Quadrifoglio.

Giulia a Stelvio Estrema dostanú rovnakú výbavu, a aj rovnakú paletu motorov. Okrem benzínového turbomotora s objemom 2,0 l a s výkonom 206 kW je v ponuke aj naftový motor s objemom 2,2 l (154 kW). Oba motory spolupracujú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Súčasťou výbavy je v tomto prípade aj adaptívny podvozok, ktorý prispôsobuje nastavenie tlmičov podmienkam na ceste. Okrem toho si modely Estrema požičali z vrcholných verzií Quadrifoglio a aj difererenciál s obmedzeným preklzom. Ten rozdeľuje krútiaci moment medzi kolesá v závislosti na podmienkach a jazdnom štýle.

Stelvio a Giulia Estrema sa odlíšia od ostatných verzií aj vzhľadom. Športový vzhľad majú zvýrazniť prvky z uhlíkových vlákien. Všimnúť si ich môžeme na krytoch vonkajších zrkadiel a na prednej maske. Nechýbajú ani emblémy Estrema na blatníkoch a špecifické kolesá. S predajom Giulie Estrema a Stelvio Estrema začne Alfa Romeo v Európe od apríla.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link