Autosuv

Ostatné

Aston Martin DB5 Junior je ďalšou drahou hračkou pre deti bohatých

Zmenšený model má elektrický pohon a za jeho vývojom stojí firma, ktorá už skôr priniesla Baby Bugatti II.
Aston Martin DB5 Junior je ďalšou drahou hračkou pre deti bohatých

Aston Martin predstavil junior verziu svojho slávneho modelu DB5. Auto, preslávené účinkovaním vo filmoch s Jamesom Bondom, tak dostalo na 67 % zmenšeného dvojníka, určeného hlavne pre deti. Na jeho vývoji sa podieľala spoločnosť The Little Car Company, ktorá už predtým priniesla podobnú hračku Baby Bugatti II. 

Foto: Aston Martin

DB5 Junior je postavené na základe 3D skenu dospelého modelu DB5. Konštruktéri pri jeho návrhu dbali na detaily exteriéru aj interiéru. Vo vnútri napríklad nájdeme hodiny Smiths a prístrojový panel rovnakého výrobcu po vzore dospelého vozidla. O pohon vozidla hliníkovej konštrukcie a kompozitnej karosérie sa stará elektromotor s výkonom 5 kW. Vozidlo s hmotnosťou 270 kg sa rozbehne až na rýchlosť 48 km/h. Pre úzkostlivých rodičov s dostatkom peňazí na malé a drahé elektrické auto je určený režim Novice. Vďaka nemu obmedzia výkon vozidla na 1 kW a maximálnu rýchlosť na 19 km/h. Okrem toho môžu až na vzdialenosť 30 m vypnúť vozidlo pomocou diaľkového ovládania. K dispozícii je aj režim Race, kedy sa výkon a maximálna rýchlosť DB5 Junior zrovná s výkonom ostatných vozidiel z dielne Little Car Company, aby si boli v pretekoch rovnocenné.

Foto: Aston Martin

V ponuke nebude chýbať ani výkonnejší model DB5 Vantage Junior. Maximálny výkon tohto elektrického vozidla je až 10 kW a vyššia je aj maximálna rýchlosť (Aston Martin zatiaľ neuviedol konkrétne číslo). Vďaka prídavnej batérii zvládne Vantage Junior prejsť na jedno nabitie 32 až 64 km v závislosti na jazdnom štýle. Základný model začína na sume 35 000 libier (39 100 eur)  bez dane a výkonnejší Vantage je s cenou 45 000 libier (50 273 eur) bez dane ešte o poznanie drahší.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní