Autosuv.sk

Ostatné

Audi integruje YouTube do viacerých modelov

Nasledovať ho budú aj ďalšie značky koncernu Volkswagen.
Audi integruje YouTube do viacerých modelov

YouTube dnes netreba asi nikomu bližšie predstavovať. V najväčšej video platforme sveta pribudne každú minútu približne 500 hodín obsahu. Od júla môžu majitelia vybraných modelov Audi sledovať YouTube aj vo svojom vozidle.

Aplikáciu nájdu priamo v novom app store, ktorý Audi vyvinulo v spolupráci so softvérovou spoločnosťou značky Volkswagen, CARIAD a s ďalšou partnerskou spoločnosťou HARMAN Ignite. Nový app store umožní nielen inštaláciu YouTubu, ale aj ďalších aplikácií na prehrávanie hudby, videa, hranie hier či navigovanie.

Samotný Youtube bude možné spustiť počas státia vozidla napríklad pri nabíjaní alebo prestávky v rámci výletu. Samozrejmosťou je aj možnosť prihlásiť sa cez svoje konto, ak využívate YouTube Premium pre zobrazenie videa bez reklám.

YouTube bude k dispozícii od modelového roku 2024 vo vybraných modeloch vybavených najnovším hardvérom a softvérom tretej generácie modulárneho informačno-zábavného systému (MIB 3). Konkrétne ide o Audi A4/A5, Q5, A6/A7, A8, Q8 e-tron a Audi e-tron GT quattro. Od dátumu uvedenia na trh budú tieto modely voliteľne vybavené už z výroby na celom európskom trhu, v Kanade a v Spojených štátoch. Systém bude neskôr rozšírený aj do ďalších regiónov a ďalších značiek koncernu Volkswagen.

Tagy

Pokračovať v čítaní