Autosuv.sk

Ostatné

Audi RS3 Sportback: Lepší v každom ohľade

Rad športových modelov Audi RS (RennSport) dlho očakával novú edíciu modelu RS3, ktorá by vyrazila dych aj tým najväčším kritikom. Okrem Hondy Civic Type R, ktorá je jedným z tých kompaktnejších športových automobilov, aj nové RS3 bolo predstavené práve na autosalóne v Ženeve
Audi RS3 Sportback: Lepší v každom ohľade

Rad športových modelov Audi RS (RennSport) dlho očakával novú edíciu modelu RS3, ktorá by vyrazila dych aj tým najväčším kritikom. Okrem Hondy Civic Type R, ktorá je jedným z tých kompaktnejších športových automobilov, aj nové RS3 bolo predstavené práve na autosalóne v Ženeve. Pre športovo ladeného fanúšika prináša niekoľko podstatných vylepšení.

Audi RS3 Sportback: Lepší v každom ohľade (11 obrázkov v galérii)

Okrem toho, že auto dostalo výkonnejší motor so silou skoro 300kW, bolo odľahčené o viac ako 25 kíl. Vďaka tomu pokorí 100km/h za o niečo viac ako 4 sekundy. Na požiadanie vám ho prečipujú priamo v továrni, a tak budete môcť z továrne uháňať domov rýchlosťou 280km/h.

Na križovatkách upútate okrem zrýchlenia hlavne nádherným novým dizajnom. Hrubý návrh a línie ostali verné svojim predchodcom a celkovo nadčasový dizajn bol obohatený o nové prvky. Maska chladiča sa stala agresívnejšia, miesto hmlových svetiel nájdete „žiabre“ a samotné svetlomety sú zvláštne ostro zahnuté. Celej prednej časti dominujú uhly. Jemné línie sú na ústupe a športový vzhľad dopĺňa aj nápis quattro v strede pod miestom pre evidenčné číslo. Zadná časť sa už viac podobá na svojho Áčkového brata, no aj tu dizajnéri vyzdvihli individualitu vozu športovejším nárazníkom s dvoma výfukmi a krídlom navrchu.

Vnútro automobilu ostáva do veľkej miery nezmenené, rýchlosť a športový duch sú ale prítomní. Volant s lepším držaním, športová riadiaca páka, športové kožené sedadlá, to všetko na sebe nesie rukopis RS. Prevodovka je automatická s možnosťou manuálneho režimu. Všetkých pretekárov potešia páčky po stranách volantu na menenie rýchlosti tak, ako to majú aj autá s manuálnou prevodovkou, ale automatickou spojkou.

Nové RS3 teda jednoznačne má čo ponúknuť. Od Apríla 2017 môže byť celý tento zázrak váš za symbolický poplatok, začínajúci na skoro 55 tisícoch.

Tagy

Pokračovať v čítaní