Autosuv.sk

Ostatné

Audi RS7 Sportback: Nová generácia vyťaží z hybridu

Audi predstavilo novú generáciu športového modelu RS7. Sexy sportback zaujme nielen dizajnom, ale aj zrýchlením.
Audi RS7 Sportback: Nová generácia vyťaží z hybridu

Audi predstavilo novú generáciu športového modelu RS7. Sexy sportback zaujme nielen dizajnom, ale aj zrýchlením.

Všetci si čerstvo pamätáme doby, keď Audi vyrábala tie najrýchlejšie modely iba v karosérií Avant. Ostré kombíky boli vždy atraktívne, no povedzme si narovinu. Kto nesníval o superšportovom sedane? Našťastie sa predpona RS už dostala aj medzi ne a RS7 Sportback so skosenou strechou je azda to najkrajšie čo momentálne automobilka ponúka. Pri príležitosti osláv 25. výročia divíze RS predstavilo Audi druhú generáciu tohto stroja.

Audi RS7 Sportback
Zdroj: Audi

Nový superrýchla sedmička zdieľa veľa dizajnových prvkov s modelom RS6 Avant, ktorý bol predstavený o niečo skôr. Hovoríme predovšetkým o prednej maske, ktorá pôsobí tak, že je v podstate celá vyrobená z prieduchov do motora. Červený lak je na prvý pohľad iba akýsi tenučký rám pre chladiace mriežky. Zadnej časti dominujú LED (prípadne laserové Matrix) svetlá a spojler, ktorý sa vysúva pri rýchlosti 100 km/h. V porovnaní s verziou A7 Sportback je rýchla verzia o dva centimetre nižšia a o štyri centimetre širšia.

Audi RS7 Sportback
Zdroj: Audi

Z hľadiska interiéru nenastal priveľký odklon od bežného dizajnu kokpitov Audi. Digitálna prístrojová doska je samozrejmosťou rovnako ako poťahy sedadiel a športový volant špecifické pre rad RS. Okrem nich sa na palube nachádza tradičná dvojica displejov multimediálneho systému MMI s haptickou odozvou, cez ktorú budete ovládať prakticky všetko.

Audi RS7 Sportback
Zdroj: Audi

Na poli asistentov ponúka RS7 Sportback všetko, na čo sme zvyknutí. Okrem toho však aj niektoré drobnosti, ktoré dokážu uľahčiť život ešte viac. Dokopy viac ako tridsiatka asistentov sa skladá napríklad aj z kuriozít, akými sú varovanie pred obrubníkmi a križovatkový asistent.

Audi RS7 Sportback
Zdroj: Audi

Novinku poháňa štvorlitrový preplňovaný agregát V8 s výkonom nebezpečných 441 kW. Vďaka nemu sa auto dostane na stovku za dychberúcich 3,6 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h s možnosťou odblokovania až do 305 km/h. Mild hybridná technológia zastupuje motor svojim výkonom 12 kW vždy vtedy, keď je jazda pokojná. Dokáže pomôcť pri rozjazde alebo úplne nahradiť motor pri bežných predpisových rýchlostiach. Zaujímavosťou tohto modelu je technológia Cylinder on demand, ktorá dokáže vypnúť až štyri valce v prípade, že nie sú potrebné. Tým sa zvyšuje efektivita jazdy tiež. RS7 Sportback bude dostupný s už veľmi dobre známou osemstupňovou automatickou prevodovkou DSG, ktorej pridali funkciu Launch control. A spotreba? Hovorí sa, že ak sa pri takomto aute niekto musí pýtať na spotrebu, zaiste si ho nemôže dovoliť. Ale hodnoty medzi 11,6 a 11,4 l/100 km sú veľmi príjemné na pomery porovnateľných vozidiel.

Audi RS7 Sportback príde podľa oficiálnej správy do predajní ešte tento rok. Jeho počiatočná cena zaútočí na hranicu 120 000 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní