Autosuv.sk

Ostatné

Audi ukázalo koncept elektrického kombi A6 Avant

Koncept sa zhoduje so sériovým nástupcom na 95 %. Na cesty sa dostane v roku 2024.
Audi ukázalo koncept elektrického kombi A6 Avant Audi

Pred rokom sme mohli spoznať Audi A6 e-tron concept, teraz prichádza nemecký výrobca s konceptom kombi verzie. Audi A6 Avant e-tron concept má rovnaké rozmery ako Sportback, to znamená, že je 4,96 m dlhé, 1,96 m široké a 1,44 m vysoké.

"S konceptom Audi A6 Avant e-tron ponúkame úplne hmatateľný pohľad na budúce produkčné modely na našej novej technologickej platforme PPE," hovorí člen predstavenstva Audi pre technický vývoj Oliver Hoffmann. "Nechceme len elektrifikovať úspešnú 45-ročnú históriu modelu Avant. Zo všetkého najviac chceme použiť technické zručnosti na pridanie výkričníka. Zahŕňa to najmä výkonnú 800 V technológiu, 270 kW nabíjacej kapacity a dojazd WLTP až 700 kilometrov."

Nabíjací výkon 270 kW má v praxi znamenať, že za 10 minút rýchlonabíjania je možné zvýšiť dojazd o približne 300 km. Úroveň nabitia z 5 % na 80 % možno rýchlym nabíjaním zvýšiť v priebehu 25 minút. Spolu s dojazdom 700 km sa tieto údaje ničím nelíšia od skôr predstaveného Sportbacku.

Avant za Sportbackom v súlade s očakávaním mierne zaostáva v oblasti aerodynamiky. Hodnota koeficientu odporu vzduchu cW je 0,24, čo je len o 0,02 horší údaj. Kapacita batérie konceptu sa pohybuje okolo 100 kWh. Energiu z nej čerpá dvojica elektromotorov s celkovým výkonom 350 kW a krútiacim momentom 800 Nm.

Avant má typicky pre elektromobil natiahnutý rázvor náprav a krátke previsy. S veľkými 22-palcovými kolesami a klesajúcou strechou vzbudzuje športový dojem. Dizajnéri sa pri návrhu vyhýbali ostrým hranám, aby dosiahli plynulý prechod medzi konvexnými a konkávnymi povrchmi.

Koncept sa môže pochváliť kamerami namiesto spätných zrkadiel a modernými svetlami. Projektory na stranách neslúžia len na zobrazenie uvítania pri nastupovaní do vozidla, ale aj ako upozornenie na prichádzajúceho cyklistu. Pokročilú technológiu svetlometov ukazuje Audi možnosťou zobrazenia videohry na stene pri vozidle, zatiaľ čo ju pasažieri hrajú vo vozidle.

V tomto prípade ide skôr o prezentáciu možností techniky, ale z pohľadu dizajnu nám koncept ukazuje vzhľad sériového modelu s 95 % presnosťou. V roku 2024 začne Audi s predajom elektrického kombi A6 Avant e-tron, ale stále ostane v ponuke aj Audi A6 so spaľovacím motorom.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link